Reklama

Myst 3

Wydawca: Presto Studios

Dystrybutor: Play-It

Data premiery: II kwartał 2001

Rodzaj gry: przygodowa

Wymagania: PII-266, 64 MB RAM, akcel. 3D, HDD, CD-ROM, system Windows 95/98
Każdy miłośnik gier przygodowych słyszał na pewno o grze MYST. Pomimo tego, że gra ta pojawiła się na rynku gier komputerowych już dawno temu to jednak nadal ma swoich zwolenników i zagorzałych fanów. Produkt ten w swoim czasie wzbudził wiele kontrowersji, a kto wie czy nadal nie wzbudza. Jednak czyż właśnie to nie świadczy o wielkości tej pozycji. Jakby nie było naprawdę to i tak najważniejszy jest fakt, iż gra sprzedawała się dobrze. Co za tym idzie warto było stary pomysł eksploatować. W końcu świat MYSTA był wielki, tajemniczy i tak na dobrą sprawę widzieliśmy tylko jego cząstkę. Developrzy z CYAN postanowili więc stworzyć część drugą - MYST II. Gra ta, jak to z kontynuacjami bywa, nie odniosła już tak dużego sukcesu, jak pierwowzór. Nie można jednak powiedzieć, że była to klapa i porażka. Zresztą najlepszym tego potwierdzeniem jest prosty fakt, że właśnie trwają prace nad kolejną częścią.

ReklamaTym razem grą zajmie się firma PRESTO STUDIOS. Znana z takiego tytułu jak STAR TREK: HIDDEN EVIL. MYST III: EXILE, jak zapowiadają Autorzy, będzie kontynuował historię, którą poznaliśmy w poprzednich częściach tej fascynującej gry. W najnowszej produkcji zmieni się jednak główny bohater. W części trzeciej przyjdzie Nam pokierować losami wyjętego spod prawa awanturnika. Nie powiem, pomysł taki ma swoje dobre i złe strony. Jeśli jednak Autorzy postarają się i staną na wysokości zadania to może powstać naprawdę wspaniała gra. W rolę naszego pupilka wcieli się Brad Durif, znany polskim widzom z fantastycznego serialu Babilon 5.W MYST III zmieniona zostanie trochę linia fabularna. W jaki sposób? Już pędzę z odpowiedzią. Po pierwsze, Nasz bohater nie będzie już osobą, która nic nie wie i nic nie posiada. Każdy kto grał w części poprzednie na pewno pamięta, że tam rozpoczynając rozgrywkę byliśmy zagubionym i nic nie posiadającym człowieczkiem. W najnowszej produkcji dom i wszystko co posiadał bohater obraca się w ruinę. Nasza postać zostaje natomiast uwięziona w innej, obcej jej epoce. Naszym zadaniem będzie oczywiście wydostać się z tego dziwacznego świata. Kolejny raz przyjdzie Nam wędrować po magicznej krainie i rozwiązywać jej tajemnice oraz trudne zagadki. Autorzy z PRESTO STUDIOS zapowiadają, że łamigłówki będą, jak zwykle, na bardzo wysokim poziomie trudności. Tak więc kolejny raz przyjdzie Nam sprawdzić, czy nasz umysł jest sprawny i przebiegły.Jak zwykle wszystkie lokacje w grze przygotowano z niezwykłą dokładnością. Zresztą nie powinno to nikogo dziwić, w końcu mając takich poprzedników nie wolno robić "kroku" wstecz. Tak więc plenery, jakie będziemy oglądać będą diabelnie piękne i fantastycznie intrygujące. W grze spotkamy ogromną liczbę zupełnie nowych postaci. Będziemy światkami intryg i sztuczek przebiegłego Artusa. Oczywiście w ostatecznym rozrachunku będziemy mogli się na nim zemścić. W trakcie naszej przygody zwiedzimy pięć zupełnie różnych epok, a każda z nich będzie kolejnym wielkim wyzwaniem. Każdy miłośnik przygody znajdzie tutaj coś dla siebie i z całą pewnością nie będzie narzekał.Panowie z PRESTO STUDIOS postanowili także zwiększyć grywalność MYSTA. Trudno powiedzieć, jak chcą tego dokonać nie ingerując w samą ideę gry. Znamy takie próby z autopsji. Nie raz zdarzało się tak, że powstawała kontynuacja gry, którą miały pokochać większe rzesze graczy. Jednak koniec końców okazywało się, że "świeżo narodzony potworek" nie podoba się nikomu. Ani graczom starszym, wiernym pierwowzorowi, ani młodym, którzy pierwszy raz z nią się stykają. Miejmy nadzieję, że zbiegi PRESTO STUDIOS nie odbiją się aż tak drastycznie na tej grze.

Producent obiecuje, że gra będzie (oczywiście) świetnie udźwiękowiona, biorąc pod uwagę fakt, jak duży nacisk Autorzy kładą na klimat w grze to chyba można im uwierzyć na słowo.MYST III: EXILE, jeśli nic nie stanie na przeszkodzi, ukaże się w drugim kwartale tego roku. W Polsce jej wydaniem zajmie się firma PLAY IT i co cieszy wyda grę w bardzo przyzwoitej cenie 99 złotych. Tak więc wszyscy miłośnicy MYST'ycznego świata niech już dziś zacierają rączki.Mir

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy