Reklama

Molyneux uhonorowany

Szef Lionhead Studios - Peter Molyneux - został uhonorowany wyróżnieniem OBE (Orders of the British Empire), nadawanym osobom wybitnym i zasłużonym dla Wielkiej Brytanii.

To wielkie wyróżnienie spotkało Molyneuxa w uznaniu za jego 15-letnią pracę dla brytyjskiego przemysłu gier wideo. Katalog jego zasług stanowią takie klasyki gier, jak "Populous", "Powermonger", "Theme Park" oraz "Dungeon Keeper", lecz na uwagę zasługują także współczesne produkcje, jak choćby "Black & White" i "Fable".

Weteran rynku gier powiedział, że przyznanie mu tej nagrody było dla niego prawdziwym zaskoczeniem. Tym bardziej, iż zawsze uważał, że działania takich ludzi jak on są postrzegane przez władze jako zabawa dużych chłopców.

"Wiadomość o odznaczeniu spadła na mnie jak grom z jasnego nieba. Nigdy nie sądziłem, że spotka mnie taki honor" - przyznaje Molyneux. "Sądziłem, że jestem postrzegany jako szalony komputerowiec, którego każdy chce się jak najszybciej pozbyć".

Obecnie największym zmartwieniem Molyneuxa jest to, w co ma się ubrać na spotkanie z królową i jak się na nim zachowywać.

Order Imperium Brytyjskiego został ustanowiony przez króla Jerzego V w 1917 roku. Od początku było to wyróżnienie dla cywilów, którzy w sposób szczególny przysłużyli się swej ojczyźnie. Otrzymując OBE Peter Molyneux nie stanie się szlachcicem, ale będzie mógł dodawać skrót OBE tuż po swoim nazwisku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy