Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Microsoft w UE

W Unii Europejskiej Microsoft czeka na "wyrok" Komisji Europejskiej, która zarzuca mu dominującą i niezdrową konkurencję na rynku software (znany problem ze zintegrowanymi programami typu Windows Media Player czy Internet Explorer). Sprawa trwa już około 6 lat, a stawka jest wysoka, ponieważ firma Billa Gatesa w najgorszym razie będzie zmuszona zapłacić ogromną cenę za nieprzychylny werdykt.

ReklamaPodczas oczekiwania na decyzję, Microsoft stara się znaleźć kompromis z komisją. Ostatnio twórca okienek zaproponował, aby każdy nowy PC z zainstalowanym systemem Windows dodatkowo miał załączony CD zawierający konkurencyjne aplikacje jak np. Real Player, Netscape itp.

Propozycja ta została jednak odrzucona przez Komisję, która wolałaby, aby programy te były bezpośrednio zintegrowane z systemem w pakietach jego instalacji. Na to jednak Microsoft jak na razie się nie zgadza.W przypadku nieprzychylnej decyzji Komisji, gigant z Redmond będzie miał jeszcze prawo do złożenia apelacji i ponownego rozpatrzenia problemu.

Dowiedz się więcej na temat: problem | wyrok | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje