Reklama

Microsoft chce sprzedawać gry przez internet

Korporacja Microsoft poinformowała, że rozpoczęła współpracę z firmą Exent Technologies, która zajmie się internetową dystrybucją jej gier na PC.

Specjaliści z Exent opracują specjalny system, który pozwoli na płatne pobieranie pełnych wersji gier przez internet przez specjalnie zabezpieczone połączenie.

Na początek do sprzedaży tą drogą trafią gry z serii "Age of Empires", "Age of Mythology", "Dungeon Siege", "Mechwarrior", "Rise of Nations" oraz "Zoo Tycoon". Każdy z tych tytułów stanowi bestsellerową pozycję ze swojego gatunku.

Dystrybucja gier drogą elektroniczną ma pozwolić firmie na zdobycie nowych klientów, których być może do tej pory nie wiedzieli o produkcjach firmy. Ponadto pozwoli na przedłużenie żywotności każdej wydanej już pozycji.

Opracowana przez Exent technologia ma pozwalać na szybki zakup gier w dosłownie w każdym miejscu, do którego tylko dociera sieć internet. Jak twierdzi informacja prasowa, rozwiązanie będzie podobne w użytku do tego, co do tej pory znamy z systemu Xbox Live! do konsoli Microsoft Xbox.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy