Reklama

MGS4 tylko na PS3

Rozmawiając z japońskim czasopismem komputerowym Famitsu, Hideo Kojima - osławiony twórca gier wideo - ujawnił, że nie planuje wydania kolejnej odsłony serii "Metal Gear Solid" na żadną z konsoli nowej generacji prócz platformy Sony PlayStation 3.

"Gra "Metal Gear Solid 4" na czas obecny jest przeznaczona do wydania jedynie na PlayStation 3" - powiedział Kojami japońskiej gazecie. "Oczywiście moglibyśmy przenieść grę także na inne konsole, ale aby tak zrobić, potrzebowalibyśmy dodatkowych pracowników, jak również dodatkowych nakładów na badania i produkcję. Jeżeli mielibyśmy robić gry na Xboxa 360 albo Revolution, to raczej wolałbym tworzyć nowe i oryginalne produkcje, niż przenosić na nie serię "Metal Gear Solid"".

Zapytany o wrażenie związane z konsolami nowej generacji, Kojima powiedział, że PlayStation 3 ustawia technologiczną poprzeczkę bardzo wysoko. Kojima stwierdził również, że tylko niewielu producentów będzie w stanie tworzyć gry, które będą działały w czasie rzeczywistym z tą samą jakością grafiki, jaką Sony pokazało na konferencji poprzedzającej targi E3.

Z drugiej strony, Kojima zauważył, że Xbox 360 jest dużo bardziej przystępny z perspektywy, dzięki czemu wiele firm będzie wspierać właśnie tę konsolę. Twórca serii "MGS" powiedział także, że nie może się wypowiedzieć na temat konsoli Nintendo Revolution, ponieważ większość z jej danych technicznych jest wciąż owiana tajemnicą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy