Reklama

Matrix w rękach firmy Sony

Pogłoski o rozmowach pomiędzy firmami Sony Online Entertainment i Warner Bros. zostały potwierdzone. Twórca MMORPG pt. "EverQuest" uzyskał od zespołu Monolith prawa do dostępnej od kilku miesięcy na rynku gry online pt. "The Matrix Online".

Prawdopodobnie tylko 26 osób z teamu zatrudnionego przez Monolith do projektu "The Matrix Online" wciąż będzie zajmować się pracami nad grą.

Wszystko wskazuje na to, że Monolith odejdzie na dobre od produkowania gier MMO i skieruje swoje wysiłki do prac nad tytułami z rozgrywką jednoosobową oraz pozycjami multiplayer, jednak nie tak rozbudowanymi jak produkcje MMO.

SOE podpisało także umowę licencyjną na wydawanie gier na podstawie komiksów DC Comics. Porozumienie obejmuje przyszłe tytuły, które powstaną na komputery PC i konsole następnej generacji. W produktach wydawnictwa DC Comics pojawiają się takie postacie, jak Batman, Superman, Wonder Woman oraz Sandman.

John Smedley z SOE zapewnił, że japoński koncern będzie blisko współpracować z firmami Warner Bros i DC Comics, aby zachować autentyczność komiksów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje