Reklama

Lwia Głowa zawiśnie na czyjejś ścianie

Brytyjski serwis branżowy GamesIndustry.biz opublikował informację, iż prawdopodobnie studio Lionhead kojarzone Peterem Molyneux, wybitnym twórcą gier, trafi już niedługo w ręce jednego z ważnych wydawców.

W chwili obecnej - zgodnie ze źródłami, do których dotarli dziennikarze - przejęciem zespołu są zainteresowane korporacje Ubisoft oraz Microsoft, które w ostatnich latach słynną z kolejnych zdobyczy.

Tym razem przedmiotem walki nie jest jednak byle studio, a Lionhead - twórcy, którzy mają na koncie bestsellerowego RPG-a pt. "Fable" oraz niemniej popularną strategiczną serię "Black & White".

W odróżnieniu od francuskiego UbiSoftu, Microsoft miał już okazję posmakować sukcesu, jaki przynosi Lwia Głowa, wydając "Fable", które szybko sprzedało się w nakładzie przekraczającym ponad 1,5 miliona egzemplarzy i prawdopodobnie doczeka się też drugiej edycji na konsoli Xbox 360.

Nie jest to pierwsza próba przejęcia Lionhead Studios, wcześniej dyskusje prowadziła firma inwestycyjna Elevation Partners, po tym jak w listopadzie amerykanie połączyli pod swoim godłem zespoły Bioware i Pandemic.

Przedstawiciele samego zespołu deweloperskiego ujawnili jedynie, że gdy zakładali swoją firmę dziewięć lat temu postanowili bardzo uważać na wszelkie propozycje przejęcia przez gigantyczne korporacje. Lionhead Studios narodziło się wraz z odejściem części zespołu Bullfrog, niedługo po tym, jak został on przejęty przez Electronic Arts.

Warto wspomnieć, że w ostatnich dniach zespół Lionhead odciął się od stwierdzenia korporacji Activision, która postanowiła nie wydawać konsolowych edycji gry "The Movies" po słabszych niż się spodziewano rezultatach sprzedaży wersji na PC.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: studio | serwis | Głowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy