Reklama

LEGO Star Wars II: The Original Trilogy

Producent: Traveller's Tales
Wydawca: LucasArts
Dystrybutor PL: Licomp Empik Multimedia
Rodzaj gry: zręcznościowa / dla dzieci
Termin wydania: III kwartał 2006
Tryb gry: single player / multiplayer

Przed niespełna rokiem miałem okazję testować grę stworzoną przez studio Traveller's Tales o nazwie "LEGO Star Wars". Zanim uruchomiłem tę grę - obawiałem się, że po raz kolejny ktoś próbuje tanim sumptem wyciągnąć pieniądze z kieszeni gracza, żerując li tylko na chodliwości samego tytułu. Rzeczywistość rozwiała jednak moje wątpliwości, bowiem gra okazała się być bardzo ciekawą propozycję skierowaną dla najmłodszych i nie tylko. Najbardziej przekonałem się o tym widząc kilkuletniego kuzyna, którego przygody klockowatych bohaterów Gwiezdnych Wojen wciągnęły do tego stopnia, że ciężko było oderwać go od monitora. Takich przypadków jak ten musiało być całkiem dużo, skoro ten sam producent ma zamiar wydać drugą część gry dokładnie rok po premierze pierwowzoru.

Przygody opisane w "LEGO Star Wars II: The Original Trilogy" przeniosą nas do pierwszej trylogii Gwiezdnych Wojen. W porównaniu z pierwowzorem będzie to wprawdzie fabularny krok w tył, ale tym samym gra stanie się niewątpliwą gratką dla koneserów przygód Luke'a Skywalkera, Dartha Vadera czy Hana Solo. Jak utrzymują producenci, nowalijek w nowej części gry będzie sporo. Na pewno dosyć uciążliwą bolączką poprzedniej odsłony była niemożność poruszania się pojazdami. Byliśmy właściwie skazani na marsz, przez co gra potrafiła się czasami niezmiernie dłużyć. W "The Original Trilogy" takiego problemu nie będzie, bowiem twórcy oddadzą nam do użytku kilka środków lokomocji, jak chociażby statki kosmiczne.

Oprócz tego do gry dokooptowane zostaną nowe postacie w liczbie przekraczającej pięćdziesiąt sztuk. To jednak nie wszystko, bowiem o wiele bardziej cieszącą informacją jest to, że każda z tych postaci będzie charakteryzować się odmiennymi właściwościami i co więcej - nie będą to właściwości wymyślone na poczekaniu przez producentów, tylko umiejętności żywcem przeniesione z ekranu telewizora. W pierwszej części o takich rarytasach mogliśmy tylko pomarzyć. Ponadto do mankamentów pierwowzoru można było zaliczyć niezbyt wygórowany poziom trudności. Dla graczy bardziej doświadczonych gra nie stanowiła żadnej przeszkody nawet przy najwyższym stopniu trudności. W nowej odsłonie poziom skomplikowania gry będzie automatycznie dopasowywał się do poczynań gracza. W moim mniemaniu jest to świetne rozwiązanie i żywię nadzieję, że w przyszłości większość produkcji będzie opierać się na takim właśnie systemie.

Ulepszeniu ulegnie również praca kamer, które od teraz będą w bardzo dynamiczny sposób przedstawiały to, co dzieje się na ekranie monitora. Pisząc w skrócie - kamery mają prezentować losy bohaterów z wielu ujęć, a przy okazji ukazać graczowi ładnie przygotowane otoczenie gry. Wyraźnym ukłonem w stronę "LEGO Star Wars" będzie możliwość przenoszenia postaci z pierwszej części gry do drugiej. W efekcie tego liczba bohaterów diametralnie wzrośnie i osoby znane z nowszych części sagi będzie można sprawdzić na tle starych przygód. Niewątpliwie pomysł fajny i ciekawy, a co najważniejsze dla twórców - mogący zachęcić kogoś do kupna pierwowzoru.

Grafika "The Original Trilogy", jak widać po screenach, będzie bardzo specyficzna, bowiem w całości składać się ma z wirtualnych klocków LEGO. Nie oznacza to jednak, że w grze zabraknie oświetlenia czy eksplozji - to wszystko z pewnością też znajdziemy w produkcie firmy Traveller's Tales. Premiera gry spodziewana jest na okolice września bieżącego roku. W naszym kraju wydawcą tej pozycji będzie firma LEM, co jest o tyle istotne, że dystrybutorem pierwszej części gry była firma Cenega Poland.

"LEGO Star Wars II: The Original Trilogy" to na pewno będzie gra, która zaskarbi sobie uwagę najmłodszych graczy oraz wszystkich sympatyków Gwiezdnych Wojen. Co prawda grono potencjalnych odbiorców nie będzie szerokie, to jednak spokojnie powinno ono zaspokoić finansowe oczekiwania twórców.

Janek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy