Reklama

Legend of Legaia

Rodzaj gry: RPG Wiek użytkownika: od lat 3 (wymagana dobra znajomość języka angielskiego) Grywalność: 8/10 Grafika: 8/10 Muzyka: 8/10

Rodzaj gry: RPG
Wiek użytkownika: od lat 3 (wymagana dobra znajomość języka angielskiego)
Grywalność: 8/10
Grafika: 8/10
Muzyka: 8/10

Ocalmy świat

Gatunek gier RPG przeżywa ostatnio prawdziwy renesans. Dzięki światowemu sukcesowi cyklu "Final Fantasy" kolejne gry tego typu powstają jak grzyby po deszczu. "Legend of Legaia" to również gra RPG jednak nie jest ona jedynie kolejnym klonem "Final Fantasy", ale tytułem, który do gatunku wprowadza wiele nowego.

Zacznijmy jednak od początku. Akcja gry rozgrywa się w baśniowej krainie o nazwie Legaia. Przez wiele lat zamieszkujący ją ludzie używali do swych celow tajemnicze stworzenia o nazwie "cell", które wykorzystywane były w transporcie i produkcji. Niestety, pewnego dnia krainę spowiła złowroga mgła pod wpływem której "celle" zmieniły się w przerażające bestie i zaczęły atakować ludzi. W tym momencie do gry wkraczasz Ty, drogi graczu. Twoim zadaniem jest uwolnienie Legai z pokrywającej jej obszar mgły a także dowiedzenie się, kto przyczynił się do jej powstania.

ReklamaCoś nowego

"Legend of Legaia" wprowadza do gatunku gier RPG wiele nowych elementów. Przede wszystkim kierujemy tutaj poczynaniami tylko 3 osób, dzięki czemu skład naszej drużyny jest stały i nie musimy, jak to ma miejsce w innych grach tego typu, "żonglować" postaciami wchodzącymi w skład drużyny, bacząc jednocześnie by ich doświadczenie rosło w miarę równomiernie.

Drugą istotną zmianą jest sytem walki, który w przybliżeniu przypomina pojedynki rodem z "Tekkena" z tą różnicą, że rogrywane są w systemie turowym. W trakcie walki wydajemy naszej postaci komendy jaki cios ma wykonać: wysokie lub niskie kopnięcie, cios ręką prawą albo lewą. Odpowiednie konfiguracje ciosów dają nam w efekcie combosy, które są odmienne dla każdej z postaci. Combosy dzielą się na 4 kategorie: zwykłe, Hyper, Super i Miracle a ich nauczenie się wymaga od sterowanej przez nas postaci posiadania odpowiedniej ilości punktów doświadczenia. Oczywiście nasi bohaterowie w trakcie gry zdobywają nowe bronie i zbroje, które odpowiednio zwiększają ich możliwości obronne a także moc ataku.

Jak to wygląda

Od strony wizualnej "Legend of Legaia" prezentuje się bardzo dobrze. Twórcy zrezygnowali z renderowanych teł, znanych na przykład z "Final Fanatsy", na rzecz grafiki liczonej, ale gra nie straciła na tym ani trochę. Lokacje są zaprojektowane bardzo starannie a zmiana systemu graficznego umożliwiła swobodny obrót kamery, której położenie zmienia w zależności od rozgrywanych wydarzeń. Na szczególną uwagę zasługuje animacja postaci, które swoimi ruchami potrafią wyrazić emocje i odczucia. Wiele charakterystycznych gestów zostało przypisanych tylko do pojedynczych postaci, dzięki czemu stają się one bardziej wiarygodne.

Nie możemy zapomnieć również o animacjach pojawiających się w trakcie gry. Nie występują one zbyt często, ale wykonane są bardzo starannie i swoją jakością zbliżają się do tych znanych z "Final Fantasy".

Również za stronę dźwiękową "Legend of Legaia" zasługuje na pochwałę. Muzyka w grze jest nie tylko ładna, ale również różnorodna, dzięki czemu gracz nie jest skazany na słuchanie ciągle jednego i tego samego motywu. Oczywiście muzyka zmienia się w zależności od rozgrywanych wydarzeń, a wiele charakterystycznych motywów przypisanych jest tylko i wyłącznie do jednej lokacji.Do dzieła

"Legend of Legaia" to gra, która ucieszy nie tylko starych RPG-owych wyjadaczy. Ma ciekawą fabułę, dobrą grafikę i dźwięk oraz bardzo oryginalny sytem walki, który zadowoli zarówno miłośników "Tekkena", jak i "Final Fantasy". Dodatkowym atutem jest fakt, iż pojedynki, które przyjdzie nam stoczyć nie są zbyt trudne i poradzą sobie z nimi nawet początkujący gracze.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: grafika | muzyka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama