Reklama

Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków - Królewska Kolekcja Mody

Producent: EK.SOFT

Wydawca: Disney Interactive

Dystrybutor PL: CD Projekt

Gatunek: edukacyjna

Data wydania PL: 2003

Wymagania sprzętowe: P 166 MHz, 32 MB RAM, CD-ROMx4, karta dźwiękowa zgodna z DirectX 8.1, karta graficzna z akceleratorem 16 MB RAM, Windows 95/98/2000/ME/XP, 60 MB wolnego miejsca na dysku twardym

Cena detaliczna: 99.90 PLN

Ocena: 8/10Na początek małe przekierowanie. Myślę, że tytuł powinien skutecznie odstraszyć zwolenników rozwałki i eksterminacji kosmitów. Tak panowie, tutaj nie ma dla Was miejsca, gdyż dziś zapraszam jedynie małe, grzeczne dziewczynki i ewentualnie ich rodziców.

ReklamaJeśli jesteś dziewczynką, która marzyła o tym, aby zostać prawdziwą królewną to mam dla Ciebie dobrą wiadomość. Pojawiła się szansa spełnienia tego marzenia. Wszystko za sprawą firmy Disney Interactive, która wydała znakomitą grę "Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków - Królewska Kolekcja Mody". Tytuł długi, ale kryje się za nim cudowna przygoda i mnóstwo świetnej zabawy. Ta gra to istny królewski butik mody, po którym oprowadzają nie byle, jakie damy: Kopciuszek, Królewna Śnieżka i Śpiąca Królewna.

W grze znajdziesz wszystko, o czym marzyłaś - zaprojektujesz nowe suknie i wymyślisz prawdziwą baśń, w której wystąpisz jako królewna.Gra posiada kilka trybów rozgrywki, a każdy z nich pozwala na przeżycie zupełnie innej przygody bądź zmusza do wykazania się określonymi umiejętnościami. Łączy je wciągająca fabuła i znakomita zabawa. Posłuchaj, co Cię czeka.Jaka ma być królewna? No na pewno śliczna, a na dodatek odziana w piękne suknie, prawda? Nie ma problemu. Już na samym początku gra poprosi o wpisanie imienia. To dopiero początek, gdyż po chwili przeniesie Cię do pokoju gdzie na dobre rozpocznie się zabawa. Zanim do niej przystąpisz wybierzesz jedną z trzech pomocniczek. Teraz tylko skok przez magiczne lustro i do dzieła. Wygląd królewny jest tworzony całkowicie od początku. Można zdecydować o kolorze oczu, skóry, owalu twarzy, kolorze i długości włosów oraz sylwetce. Wszelkie elementy wyglądu można modyfikować tak długo, aż ich efekt będzie na tyle zadowalający, aby przejść dalej. Można też wykorzystać dowolne zdjęcie i podłożyć je jako twarz królewny. Gra ma wbudowany prosty edytorek, który pozwala na podstawową obróbkę posiadanego zdjęcia. Chodzi tu głównie o odpowiednie powiększenie i dopasowanie do sugerowanych wymiarów.Jeśli postać królewny jest gotowa trzeba zatroszczyć się o odpowiednie dla niej odzienie. Wiadomo, że taka wytworna panienka nie będzie chodzić w byle czym. Dlatego każda królewna powinna wybrać się do garderoby gdzie będzie mogła stworzyć wymarzoną suknię, a następnie dokonywać poprawek, upiększeń, zmian i niekończących się przymiarek, czyli sprawy, w jakich każda kobieta jest doskonała. Kiedy zestaw sukien i dodatków znajdujący się w grze już się opatrzy i znudzi można wybrać się na stronę internetową i pobrać zestaw nowych ciuchów, które wzbogacą garderobę.No, załóżmy, że nasza królewna jest wystrojona i przygotowana do swej roli pod każdym względem. Pora teraz napisać dla niej baśń własnego pomysłu. W tym miejscu każda dziewczynka może wykazać się nie tylko talentem pisarskim, ale także reżyserskim, gdyż istnieje możliwość zmontowania animowanego filmiku ilustrującego opisywane przygody. Każdą napisaną baśń można wydrukować bądź wysłać e-mailem do znajomych.Oprawa graficzna gry jest bardzo zbliżona do tego, co można ujrzeć w kreskówkach Disneya. Całość grafiki wykonano w realistyczny sposób i pokolorowano miłymi dla oka, pastelowymi kolorami. Animacje są bardzo proste, ale płynne i nie zauważyłem, aby działo się z nimi coś niepokojącego.

Ponieważ "Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków - Królewska Kolekcja Mody" cechuje się nieskomplikowaną grafiką toteż wymagania dla naszych komputerów nie są wygórowane. Jak już zdążyliście zauważyć u góry do zabawy wystarczy bardzo przeciętna maszyna.Od strony muzyki i dźwięku naprawdę nie ma się, do czego przyczepić. Muzyka ilustrująca rozgrywkę jest bardzo przyjemna i wprowadza łagodny, spokojny nastrój sprzyjający beztroskiej zabawie. Głosy, jakie podłożono pod postaci są znakomicie dobrane. Widać, że "czytacze" to profesjonaliści. Efektów tła nie ma zbyt wiele, bo specyfika gry jest taka, że nie bardzo mają gdzie się pojawić, ale to, co jest także prezentuje się znakomicie.Bolesna jest tylko jedna rzecz. Szkoda, że gra nie została spolszczona, bo w ten sposób znacznie mniej dzieci będzie miało okazje zawitać w magicznym świecie przygotowanym przez Disney Interactive. Jednak instrukcja została przygotowana w polskiej wersji językowej i to w taki sposób, że żadne dziecko nie powinno mieć problemów ze zrozumieniem jej treści.Gra jest ciekawą propozycją dla rodziców dziewczynek, którzy chcą im kupić coś w rodzaju wirtualnej lalki, którą można dowolnie przebierać, zmieniać kolor włosów, oczu, ciuchów i dodawać różne gadżety praktycznie za darmo. Wydatki poniesione na zakup gry i ewentualne połączenie z Internetem, kiedy ściągamy dodatki są minimalne w porównaniu z wyprawą do sklepu zabawkowego. "Królewna Śnieżka i Siedmiu Krasnoludków - Królewska Kolekcja Mody" ma także tą zaletę, że pozwala na rozwój dziecka w innych kierunkach. Na pewno nic tak nie pobudza fantazji jak możliwość napisania baśni lub nakręcenie krótkiego filmu, w których autorka może zagrać główne role.

Gra została wykonana w całkowicie profesjonalny sposób i zapewniam wszystkich, że nie ma mowy o niedoróbkach. Widać, że całość jest przemyślana i dopracowana, aby służyć określonym celom. Do tego przyłożył się jeszcze CD Projekt, który przygotował przystępnie napisaną instrukcję, pozwalającą dziecku na praktycznie samodzielną grę. No to, co? Do sklepu!Hitman

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy