Reklama

Kontrowersyjne graffiti z PSP w USA

Od kilku tygodni na ulicach miast w Stanach Zjednoczonych zaczęły się pojawiać dość interesujące malunki. W różnych miejscach widnieją rysunki postaci, które na różny sposób korzystają z przenośnych konsolek firmy Sony.

Postacie zabawiające się PlayStation Portable przykładowo posługują się specyficznym sprzętem, takim jak lizakiem, marionetką, koniem na biegunach, deskorolką itd. Wszystkie mają w oczach dziwne, hipnotyczne spirale. Malunki takich samych osobników wyśledzono na ulicach Los Angeles, Nowego Jorku, San Francisco, Philadelphii oraz Chicago.

Choć oficjalnie nie ma pewności, że jest to kampania reklamowa firmy Sony, to uważni obserwatorzy i uczestnicy kultury graffiti zakładają, iż jest to tylko część nowej akcji marketingowej japońskiej korporacji.

Serwis Wooster Collective opublikował nawet zdjęcie, na którym rysownika "złapano na gorącym uczynku". Zdjęcie zrobione w Philadelphii - zdaniem autora - przedstawia "kolesia wynajętego przez Sony lub ich agencje reklamową, który korzysta z zestawu malunków, jakie przesłała mu firma".

W liście przesłanym dla serwisu Popgadget możemy z kolei wyczytać historię osoby przedstawiającej się jako Michelle: "Czy ktokolwiek martwi się tym, że Sony zapłaciło komuś, aby demolował nasze okolice w celu zwiększenia sprzedaży swojej nowej zabawki, jaką jest PSP? Zadzwoniłam dziś do władz miasta, po tym jak zobaczyłam odmalowane z arkusza rysunki na tyłach Juan's Market. Z dziwnego powodu już wolałabym tam zobaczyć, że to lokalny gang się do tego przyczynił niż jakaś *** korporacja i jej uliczna kampania marketingowa".

Jak donosi serwis SecondaryScreening.net, grupa tajemniczych osobników na ulicach San Francisco już rozpoczęła akcję odegrania się na autorach malunków po prostu je niszcząc poprzez obrzucanie czerwoną farbą.

Na ulicach europejskich miast do tej pory nie pojawiły się podobne malunki. Korporacja Sony nie wydała oficjalnego stanowiska odnośnie całej sytuacji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje