Reklama

Kłopoty w świecie Warcrafta

Jak mówi jedno z nieśmiertelnych praw Murphy'ego: "Jeśli dostatecznie długo coś udoskonalasz, to na pewno to zepsujesz". Jak donoszą różne źródła, jedna czwarta z 88 serwerów "World of Warcraft" nie działała od czwartku do niedzieli, powodując liczne problemy, włącznie z wyrzucaniem graczy z serwerów oraz długim czasem logowania się do gry, trwającym nawet do ponad godziny!

Awaria była prawdopodobnie spowodowana planowanym przez Blizzarda na czwartek uaktualnieniem systemu serwerów. Problem był tak duży, że w niedzielę wyłączono na jakiś czas wszystkie maszyny obsługujące rozgrywkę w "World of Warcraft".

Dopiero we wtorek Blizzard przeprosił graczy na oficjalnej stronie "World of Warcraft" i jako tymczasowy środek zaradczy wprowadził ograniczenia liczby użytkowników na sprawiających kłopot domenach. Spowodowało to jednak powstawanie kolejek, co jeszcze bardziej rozwścieczyło i tak już rozjuszonych graczy.

W środę Blizzard wystosował oficjalny komunikat, że w związku z problemami natury technicznej wszyscy poszkodowani posiadacze "World of Warcraft" otrzymają dodatkowe 48 godzin darmowej gry. Popularność produkcji Blizzarda jest tak ogromna, że serwery są cały czas obciążone, co powoduje, iż część osób - mimo usilnych starań ekipy technicznej Blizzarda - wciąż nie może przyłączyć się do wspólnego grania w "WoW".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy