Reklama

Klasyki Blizzarda w wersjach mobilnych?

Wiele wskazuje, że odpowiedź na pytanie w temacie poznamy już niedługo. Po tym, jak szefowie Blizzard postanowili zapytać w sieci graczy o ich opinię na ten temat, szybko namnożyło się od rozmaitych plotek.

Wszystko zaczęło się od rozesłania kolejnego tzw. newslettera (wysyłanego przez pocztę elektroniczną gazetki informacyjnej). Niepozornie wyglądający numer był jednak inny niż poprzednie. Otóż Panowie z Blizzard zawarli tam dość drobną ankietę.

Postawiono w niej pytanie, czy czytelnicy kupiliby "Diablo II" na jedną ze stosunkowo nowych konsolek przenośnych - Sony PlayStation Portable lub Nintendo Dual Screen - jeśli gra zawierałaby tryb rozgrywek multiplayer.

Ale na tym nie koniec. Kolejne pytanie, jakie zadano, miało wskazać, czy gracze kupiliby klasyczną już strategię czasu rzeczywistego "Starcraft" na kieszonsolkę Nintendo Dual Screen. Warto podkreślić, że w tym pytaniu w ogóle nie uwzględniono konkurencyjnej platformy.

Korporacja Blizzard nie potwierdziła jeszcze, czy rzeczywiście zamierza przenieść wspomniane produkcje na przenośne maszynki do grania. Niemniej istnieje spore prawdopodobieństwo, że tak się kiedyś stanie.

Mianowicie w 2003 roku firma przeprowadziła podobną akcję wydając na konsolkę GameBoy Advance konwersje trzech swoich starszych produkcji: "Rock 'N Roll Racing", "The Lost Vikings" oraz "Blackthorne".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy