Reklama

Jeremy Soule kompozytorem w Oblivion

W czwartej odsłonie kultowej serii komputerowych RPG "The Elder Scrolls" będziemy mieli okazję usłyszeć utwory skomponowane przez jednego z najbardziej znanych twórców muzyki do gier komputerowych na świecie.

Zespół deweloperski Bethesda Game Studios poinformował, że na potrzeby najnowszej odsłony cyklu zatrudnił cenionego przez fanów fantastycznych klimatów kompozytora - Jeremy'iego Soule'a. Autor jakiś czas temu stworzył też monumentalną oprawę do wielokrotnie nagradzanego "Morrowinda". Ścieżka dźwiękowa z wydanej w 2002 gry zdobyła szereg branżowych wyróżnień i została okrzyknięta najlepszą kompozycją całego roku.

Todd Howard, szef zespołu opracowującego "Oblivion", przyznał, że od lat współpracuje z Soulem i w jego opinii "nowa ścieżka dźwiękowa, jaką stworzył, zostanie uznana za jego najlepsze dotychczasowe osiągnięcie". Sam kompozytor raczej nie pokłada się z radości: "To była prawdziwa męka, żeby dopracować podkład do nowego 'Elder Scrolls'. Jej wstrząsająca, epicka jakość znakomicie pasuje do orkiestrowego stylu, jaki uwielbiam. W sumie to nawet była przyjemność, że ponownie mogłem wziąć udział w opracowaniu tak rewolucyjnej produkcji".

Jeremy Soule od lat współpracuje z twórcami gier. Do tej pory jego utwory pojawiły się m.in. w takich hitach, jak "Total Annihilation", "Giants: Citizen Kabuto", "Icewind Dale", "Dungeon Siege" i "Warhammer 40,000: Dawn of War".

"Oblivion" ma być przeznaczoną dla pojedynczego gracza produkcją z gatunku RPG, której akcja toczy się w pełni interaktywnym świecie. Jego mieszkańcy zaś żyją własnymi sprawami i problemami. Gra będzie wypełniona rozmaitymi niepowtarzalnymi lokacjami, postaciami i zadaniami do wykonania.

"Oblivion" trafi do sprzedaży w wersji na komputery klasy PC oraz konsole Xbox 360 pod koniec bieżącego roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy