Reklama

Icemat 2nd Edition i Steelpad S&S SK

Producent: C/O Soft Trading

Dystrybutor PL: Multimedia Vision

Kategoria: podkładki pod mysz

Cena detaliczna: 149 PLN - Icemat 2nd edition, 139 PLN - Steelpad S&S SK

Ocena: 8.5/10 - Icemat, 9/10 - Steelpad


Jeszcze kilka lat temu nikt przy zdrowych zmysłach nie wydałby 100 złotych na podkładkę na mysz komputerową. Jednak wraz z rozwojem gier wielu ludzi zorientowało się, że przemysł elektronicznej rozrywki może być bardzo dochodowym źródłem. Zaczęto organizować różne turnieje, najpierw wyłącznie dla rozrywki, lecz z czasem pojawiły się imprezy z całkiem wartościowymi nagrodami dla uczestników. Aktualnie na największych turniejach na świecie pule nagród szacuje się w milionach dolarów - i jak tu nie pokusić się o główną wygraną?

ReklamaKażdy wie, że droga do zwycięstwa nie jest łatwa. Do sukcesu bez wątpienia przyczyniają się posiadane umiejętności czy wielogodzinny trening, lecz czasem różnice pomiędzy zwycięzcą a przegranym są tak niewielkie, że trudno stwierdzić, kto tak naprawdę był lepszy. Częstokroć na osiągnięcie minimalnie lepszego wyniku wpływ mają czynniki związane z używanym przez gracza sprzętem, takim jak myszki, podkładki czy nawet słuchawki. W Polsce zjawisko e-sportu nie jest jeszcze tak rozwinięte, jak w Stanach Zjednoczonych czy niektórych krajach Azji, gdzie granie traktuje się jako zawód, a najlepsi gracze za swoją pracę otrzymują sowite wynagrodzenia, lecz miejmy nadzieję, że wkrótce zbliżymy się pod tym względem do reszty cywilizowanego świata, a wtedy takie gadżety, jak testowane dzisiaj podkładki Steelpad S&S SK Version czy Icemat 2nd Edition, nie będą wywoływać głównie ironicznych uśmieszków, lecz podkreślą, iż ich posiadacze nie tylko są zapalonymi graczami, ale traktują swoje hobby jak najbardziej poważnie.Pierwsza z wymienionych podkładek to Steelpad S&S SK Version - produkt opracowany przy współpracy klanu SK Gaming, co oznacza, że do czynienia mamy z podkładką "od graczy dla graczy". Opisywany przedmiot umieszczony został nie tylko w zwykłym opakowaniu, ale także w wykonanym z czarnego materiału etui, które na dodatek posiada kieszeń na myszkę, co już od samego początku czyni z podkładki firmy Steelpad komponent idealnego zestawu na turniej gier komputerowych.

Z kolei podkładka Icemat Glass 2nd Edition została umieszczona pomiędzy specjalnymi warstwami ochronnymi ze styropianu, albowiem produkt wykonany jest ze szkła i w przypadku transportu łatwo mógłby ulec uszkodzeniu.Obie podkładki na wyposażeniu dodatkowym posiadają tzw. "ślizgacze", czyli specjalne kawałki plastiku, które należy podkleić pod spód myszki, żeby ułatwić jej przemieszczanie po podkładce głównie przez zminimalizowanie sił tarcia.Steelpad S&S SK VersionNa pierwszy rzut oka od razu można zauważyć, że podkładkę Steelpad cechują duże rozmiary: 230 x 270 mm. Nareszcie koniec zsuwania się myszki z podkładki! Steelpad SK od razu zajęła dużą część powierzchni biurka. Jednocześnie produkt sygnowany logo klanu SK Gaming jest bardzo cienki (2 mm), co jeszcze bardziej potęguje wrażenie, iż podkładka "wtapia" się w blat biurka.Spód podkładki wykonany został ze gumopodobnej, antypoślizgowej powłoki. Co ciekawe, Steelpad od spodu posiada mnóstwo maleńkich wypustek (które czasem odrywają się i zostają na blacie, co jest jednym z niewielu minusów podkładki), co powoduje, że nie przylega całą powierzchnią do podłoża, lecz mimo to nie zdarzyło się, żeby podkładka utraciła stabilność nawet przy intensywnym używaniu! Niewątpliwie wpływ na to ma także dość spora waga przedmiotu - ok. 0,3 kg. Wierzch podkładki to delikatnie chropowata, plastikowa powierzchnia, która w połączeniu z wymienionymi wyżej "ślizgami" doskonale sprawdza się w wykonywaniu precyzyjnych i sprawnych ruchów myszką.


Icemat Glass 2nd EditionZ kolei Icemat to produkt zgoła odmienny od Steelpada SK. Cała podkładka wykonana jest z matowego szkła o wymiarach 300 x 250 mm, co sprawia, że przedmiot jest bardzo delikatny i należy traktować go z odpowiednią ostrożnością. Nie chcę pomyśleć, co by się stało, gdyby tak Icemat spadł z biurka.Spód podkładki został wyposażony w sześć stopek, które zapewniają stabilność podkładki, lecz mimo to właśnie Steelpad zdecydowanie lepiej wypadł pod tym względem - Icemat czasem potrafił się przesunąć po blacie biurka, szczególnie jeśli ten wykonany jest z mało przyjaznych dla podkładki tworzyw, jak choćby lakierowanego drewna. Zastrzeżenia można mieć do niskiego, acz zauważalnego poziomu wytwarzanego hałasu przy poruszaniu myszką oraz do "lodowej" temperatury przedmiotu - zimne szkło nie dla każdego będzie atrybutem. Warto też zaznaczyć, że Icemat może źle znosić współpracę z niektórymi myszkami optycznymi. Jednak bardzo efektowny wygląd, twardość umożliwiająca pracę na miękkich powierzchniach i ogromna precyzja, którą uzyskuje użytkownik dzięki podkładce Icemat 2nd Edition, są w stanie zrekompensować część niedociągnięć projektowych.

Icemat dostępny jest w kilku wersjach kolorystycznych.Czy warto kupić?Obie podkładki przeznaczone są nie tylko dla profesjonalnych graczy, ale także dla osób ceniących sobie komfort pracy i dokładność sterowania myszką. W obu przypadkach dzięki zastosowaniu "ślizgaczy" niwelowane są siły tarcia myszki o podkładkę - przy korzystaniu z Icemata mysz sunie wyjątkowo płynnie i gładko, z kolei Steelpad poprzez swą delikatnie chropowatą powierzchnię stawia minimalny, lecz praktycznie niezauważalny opór.Oba produkty dostępne są w tym samym przedziale cenowym (ok. 140 zł) i posiadają swoje wady i zalety, lecz z pewnością można stwierdzić, iż w swojej kategorii nie mają sobie równych. Duże powierzchnie, ogromna precyzja i płynność ruchów myszki oraz profesjonalizm wykonania to główne atrybuty przemawiające na korzyść obu podkładek. Dodatkowo Icemat posiada niekonwencjonalny, ale bardzo estetyczny wygląd - na biurku prezentuje się wyjątkowo okazale. Z kolei Steelpad SK okazał się dla mnie przedmiotem o wiele bardziej funkcjonalnym i uniwersalnym, więc jeśli miałbym wybierać spośród tych dwóch świetnych podkładek, wybór padłby właśnie na Steelpada S&S SK Version. Nabywając którąś z prezentowanych podkładek, mamy gwarancję, że wystarczy ona na długi czas i z pewnością przeżyje kilka standardowych akcesoriów tego typu.Wakabajaszi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy