Reklama

Hooligans

Producent: Ace Platinous Family

Wydawca: Lemon Interactive

Dystrybutor PL: CODA

Rodzaj gry: arcade

Termin wydania: już jest

Wymagania sprzętowe: P350, 64MB RAM

Ocena: 5.5/10

W dzisiejszych czasach bardzo modne są programy reality show. Być może panowie z Ace Platinous Family poszli tym właśnie tropem, w wyniku czego przygotowali nam "Hooligans".W dalszej części tekstu postaram się przybliżyć Wam zasady panujące w tej całej zabawie... Zasady są dosyć proste. Osoby biorące udział w programie walczą o dużą kasę oraz... życie. Która z nagród jest cenniejsza? - odpowiedzcie sami. W szranki stanie 12 zawodników. Przykładowo będziemy mogli wcielić się w Elżbietę III. Ta posiwiała staruszka potrafi porządnie dać się we znaki swoja parasolką, którą to może pozbawić nas życia. Albo taki Edzio. To już przykład człowieka chorego psychicznie. Przyjemność sprawia mu widok krwi, a tym samym zabijanie jest dla niego czystą rozkoszą. Każdy z nich jest Twoim wrogiem. Tutaj zdany jesteś tylko i wyłącznie na siebie. Niejednokrotnie będziesz musiał pociągnąć za spust lub zastawić pułapkę. Jak dla mnie - pomysł jest to niezbyt udany. Niby bazuje na pomyśle programów typu Big Brtoher, ale wątpię, aby ktoś z nas oglądał na ekranie telewizora 12 szlachtujących się ludzi. Owszem, "Hooligans" jest tylko grą, ale zawiera sporą dawkę przemocy. Dlatego zdecydowanie odradzam młodszym graczom ten produkt, do czego postaram się jeszcze nawiązać.

Reklama

O.K. - wiemy już, że droga do sukcesu prowadzi poprzez odebranie życia innym. W takim razie - jakie zabawki śmiercionośnego rażenia zaoferowali nam autorzy? Przyznać trzeba, że tutaj spisali się co najmniej dobrze. Do wyboru oddali nam zwykła spluwę, karabin maszynowy granaty, miny itd. To wszystko kupimy za pieniądze, które zabierzemy martwym uczestnikom. Mam dobrą wiadomość dla osób, które nie lubią wysilać zbytnio swych szarych komórek. "Hooligans" jest grą czysto zręcznościową, więc mózg będzie mógł sobie odpocząć.. Zresztą - gra może być świetnym przerywnikiem pomiędzy produktami bardziej wymagającymi. Nadszedł czas, aby powiedzieć co nieco na temat lokacji. Każda z nich różni się od siebie w sposób znaczący. Zwiedzimy m.in. supermarket, park... Każda lokacja kryje za sobą różne bonusy, a także tajne przejścia. Warto nadmienić, że poziomy ładują się strasznie długo. W tym czasie można spokojnie zaparzyć herbatkę i wrzucić coś na ruszt. Poza tym - krew leje się litrami. Dlatego właśnie gra przeznaczona jest dla osób nieco starszych.

Szkoda tylko, że grafika prezentuje się dosyć kiepsko. Porównywać "Hooligans" z dzisiejszymi hitami nie sposób, ale też nie jest tak źle. Gra działa w rozdzielczości 640x480 i przyznać muszę, że widziałem gorsze produkty działające we wspomnianej rozdzielczości.

Nie zapomniano także o trybie multiplayer. Udział w nim mogą wziąć cztery osoby naraz. Co prawda - nie jest to duża liczba, ale pozwala na wspólną potyczkę z wąskim gronem przyjaciół. Oprawa dźwiękowa stoi już na wyższym poziomie. Oczywiście nie brakuje dziwnych dźwięków - jak na chory świat przystało. To właśnie pozwala nam bardziej wczuć się w klimat gry. O lokalizacji gry trudno się wypowiadać, albowiem gra zawiera niewiele tekstu.

Reasumując, gra jest dobra na kilka chwil. Tak na dłuższą metę staje się nudna. Moim zdaniem "Hooligans" może być jedynie przerywnikiem między bardziej wymagającymi produktami. Wszakże cena jest zachęcająca, ale dokładając kilka złotych więcej możesz nabyć produkt o wiele lepszy. Wybór należy do Ciebie...Kamil "Janek" Jasion

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje