Hity od Square-Enix coraz bliżej

Podczas zakończonej w niedzielę imprezy Square-Enix Party 2005 w Tokio korporacja specjalizująca się w produkcji gier RPG ogłosiła daty światowej premiery "Kingdom Hearts II" oraz "Final Fantasy XII".

Druga edycja "Kingdom Hearts" trafi na półki sklepowe w Japonii już w grudniu bieżącego roku. Data premiery w Stanach Zjednoczonych i Europie nie została jeszcze ujawniona, ale jak zawsze w przypadku gier od Square-Enix możemy się spodziewać, że odbędzie się niedługo później.

Zespół odpowiedzialny za przygotowanie drugiej gry z postaciami rodem z bajek Disney'a w roli głównej twierdzi, że różnica między premierą w Kraju Kwitnącej Wiśni i pozostałymi regionami będzie minimalna, żeby utrzymać ją w jak najbardziej zbliżonym okresie. Pewne jest również, że zespół, który przetłumaczy grę na język angielski, już zaczyna szykować się do długotrwałej i wyczerpującej pracy.

"Final Fantasy XII" natomiast trafi na półki sklepowe w Japonii dokładnie 16 marca 2006 roku. Data ta została odłożona specjalnie w przyszłość ze względu na "Kingdom Hearts II". Dzięki tej strategii firma chce sprzedać również tamtą grę i uzyskać wysokie obroty na początku następnego roku i zarazem przed zamknięciem swojego roku fiskalnego.

Inna ujawniona ciekawostka dotycząca dwunastej edycji "Final Fantasy" mówi, że zespół deweloperski opuścił szef projektu Yasumi Matsuno. Wraz z częścią ekipy powinien się przenieść do nowego wewnętrznego studia deweloperskiego korporacji, zwanego Mist Walker, ale tego nie zrobił. Matsuno przez miesiąc nie pojawił się w biurze ani razu i został zwolniony przez szefów firmy. Ciekawe tylko czy te zmiany nie wpłyną na poziom jego ostatniej produkcji, którą tworzył przez ostatnie cztery lata.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: impreza | tokio | korporacja | party | hity | Square

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy