Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Heroesi opóźnieni przez graczy?

Zazwyczaj ludzie nie chcą, aby gry, na które czekają, trafiły do sprzedaży później, niż zakładała początkowa deklaracja wydawcy. Najczęściej kończy się to falą niewytłumaczalnej złości.

W przypadku kontynuacji popularnej serii strategii turowych sytuacja jest całkowicie odwrotna.

Fani cyklu "Heroes of Might & Magic" postanowili zacząć zbierać podpisy pod internetową petycją skierowaną do przedstawicieli korporacji Ubisoft. Akcja, jaką zorganizowali na łamach specjalnie założonej w tym celu witryny SaveHeroes.Org, ma na celu zmienić dotychczasowe plany międzynarodowego potentata.

Jak twierdzą autorzy swoistego protestu, są rozczarowani obecną wersja beta piątej odsłony, która znajduje się już w przygotowaniu od dwóch lat. Ich zdaniem, po pięciu latach czekania na następcę zasługują na coś lepszego niż to, co do tej pory przygotowało studio Nival.

Akcja na rzecz petycji szybko została podjęta przez szereg najbardziej znanych witryn prowadzonych przez fanów rozpoczętej w 1995 roku serii. Ich zdaniem pośpiech tylko zniszczy ten tytuł, a zależy im na tym, aby nie podzielił on losów swojego poprzednika. Kiepskie wyniki sprzedaży "Heroes of Might & Magic IV" dołożyły tylko kłopotów odpowiedzialnej za powstanie cyklu firmie 3DO, która ostatecznie zbankrutowała. Kiepska piąta część - zdaniem protestujących - może stanowić zwieńczenie historii sagi "Might and Magic".

W chwili obecnej data premiery tworzonej z myślą o posiadaczach komputerów klasy PC strategii to 31 marca. Z informacji uzyskanych przez serwis informacyjny GameSpot wynika, że przedstawiciele Ubisoft już przesunęli datę wydania gry, a ostateczne decyzje w sprawie poruszonej przez fanów ujawnią w ciągu najbliższych dni.

Dowiedz się więcej na temat: wydawcy | deklaracja | magic

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje