Reklama

Hellgate nie skończy się na jednej grze?

Zespół Flagship Studios, tworzony przez byłych pracowników Blizzarda, odpowiedzialnych głównie za serię "Diablo", jeszcze nie skończył prac nad swoim nowym RPG skrzyżowanym z grą akcji w stylu FPS, a już rozmyśla nad jego rozbudową.

Bill Roper, główny projektant gry, podczas swojego wystąpienia na targach Games Convention w Lipsku zasugerował możliwość rozbudowania "Hellgate: London" poprzez stworzenie kolejnych tytułów z serii.

"Podczas poszerzania swojego terytorium możesz wybrać cztery obszary, w kierunku których się udasz. Oczywiście są inne gry - możesz udać się na inne platformy. Jeśli tworzysz grę na PC, możesz pomyśleć o potencjalnym sprawdzeniu, jak by pasowała do konsoli, telefonów komórkowych albo automatów do gier" - stwierdził twórca. Roper dodał następnie, że nic nie szkodzi na przeszkodzie, aby "Hellgate: London" doczekało się kolejnych edycji.

Roper w swoim przemówieniu opowiadał o tworzeniu oryginalnych koncepcji gier, które będą nie tylko pomysłowe, ale też dochodowe. Przy okazji nawiązał do "Psychonauts" - jeden z najlepszych gier ubiegłego roku, która okazała się jednak porażką finansową.

W opinii projektanta, w przypadku "Psychonauts" nie zawiniła zawartość gry i jej pomysłowość, lecz wydawca, który nie przedstawił należycie potencjału produkcji dla potencjalnych odbiorców. Roper zasugerował nawet, iż twórcy tytułu wciąż posiadają do niego prawa i mogą zrobić z nich dobry użytek.

Premiera przeznaczonej na komputery PC "Hellgate: London", najnowszej gry producenta "Diablo", jest przewidywana na październik bieżącego roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje