Reklama

GTA: London na PS3?

Dziennikarze popularnego serwisu informacyjnego Joystiq poinformowali o nowych rewelacjach odnośnie obecnych projektów studia Rockstar.

We wrześniu na łamach oficjalnego amerykańskiego magazynu PlayStation 2 pojawiły się pierwsze informacje świadczące o tym, że powstaje nowa gra z bestsellerowego cyklu gangsterskich gier akcji. Możliwe, iż nie tylko czwarta odsłona serii jest w opracowaniu.

Informacje uzyskane od pracownika studia Rockstar North ze szkockiego miasta Glasgow zawierają przypuszczalną nazwę gry. Jak twierdzi - nowy projekt będzie się nazywać "Grand Theft Auto: London", a akcja przeniesie nas do fikcyjnego Great City of London z 1997 roku.

Nazwa "Great City" nie jest przypadkowa - dzięki temu firma chce uniknąć podobieństwa do rozszerzenia wydanego dla pierwszej gry z serii, które ukazało się na komputerach klasy PC w 1999 roku. Dodatek ten nosił nazwę "Grand Theft Auto: London 1969". Reporterzy dodają więc, że albo będzie to kiepski żart, albo celowe nawiązanie do poprzednich pomysłów.

Dalsze informacje Joystiq podaje z zastrzeżeniem, że nie sposób sprawdzić ich autentyczności. Niemniej zdaniem rzekomego pracownika Rockstar North akcja będzie toczyć się w mieście podzielonym na trzy dzielnice, a nie jak dotychczas - wyspy. Główny bohater ma być byłym gangsterem, który będzie musiał powrócić do fachu. Co więcej, w miarę postępów w rozgrywce na odblokowanie będą czekać kolejne trzy regiony miasta.

Gra podobno jest gotowa w 60% - zakończono przygotowania silnika graficznego oraz systemu odpowiedzialnego za wizualizację fizyki świata gry. Premiera prawdopodobnie odbędzie się w czwartym kwartale 2006 roku. Nieoficjalnie mówi się, że produkcja ma ukazać się jednocześnie w Stanach Zjednoczonych i Europie na Sony PlayStation 3.

Dowiedz się więcej na temat: W.E. | studia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje