Reklama

GT4 nie dla piratów?

Wszystko wskazuje na to, że czwarta odsłona wybitnej symulacji sportów motorowych z serii "Gran Turismo" jest najlepiej zabezpieczoną grą w historii konsoli PlayStation 2. Jak dotychczas wielu wybitnych specjalistów od łamania tego, czego teoretycznie złamać nie można, rozłożyło bezradnie ręce nad dziełem Polyphony Digital.

Analizując liczne fora dyskusyjne nie trudno natrafić na kluczowe problemy, które spotkały hakerów starających się nielegalnie skopiować "Gran Turismo 4". Jedną z głównych przeszkód jest fakt, iż "GT4" zostało nagrane na nośniku DVD DL (płycie dwuwarstwowej).

Każdy, kto uważnie śledzi poczynania "szarej strefy", zapewne wie, iż gry nagrane na nośnikach DVD (9) DL niejednokrotnie już ripowano do postaci DVD (5). W przypadku "Gran Turismo 4" producent gry zastosował nie rozgryzioną dotąd sztuczkę, skutecznie uniemożliwiającą taki zabieg.

Jak się okazuje, gra "Gran Turismo 4" nie chce nawet współpracować z dyskami twardymi konsoli PS2, które w ostatnim okresie zyskały sobie coraz większe grono sympatyków.

Powiedzmy sobie szczerze - "Gran Turismo 4" jest tak wyjątkowym przedsięwzięciem, że grzechem byłoby nie pozyskać do własnej kolekcji oryginalnej płyty. Nie zapomnijcie docenić trudu i wysiłku wielu osób, które z życiową pasją opracowują dla nas projekty pokroju "GT4".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy