Reklama

Gry RPG atutem Xboxa 2?

Hironobu Sakaguchi - znany na całym świecie twórca przebojowej serii "Final Fantasy", która sprzedała się w ponad 60 mln egzemplarzy - dołączy do zespołu Microsoft Game Studios, aby produkować gry RPG dla nowej generacji konsoli Xbox.

Sakaguchi poprowadzi zespół zajmujący się tworzeniem dwóch nowych tytułów RPG, które ukażą się wyłącznie na Xboxa 2 nakładem Microsoft Game Studios.

Kariera Sakaguchiego rozpoczęła się w 1986, kiedy był dyrektorem do spraw planowania rozwoju w firmie Square. W 1991 awansował na stanowisko wicedyrektora, a w 1995 roku został dyrektorem oddziału Square w Los Angeles. W 2000 roku Sakaguchi za swoje dokonania w ramach serii "Final Fantasy" dołączył do galerii sław Akademii Nauki i Sztuki Interaktywnej (AIAS). W 2004 Sakaguchi otworzył swoją własną firmę produkująca gry - Mistwalker.

Microsoft jest bardzo zadowolony z pozyskania człowieka-legendy, którym na pewno jest Sakaguchi. Peter Moore, wyrażając się o nim w samych superlatywach, stwierdził, że Sakaguchi jest ojcem popularności gier RPG, który wydobył je z rynkowego dołka i sprzedał szerokiej rzeszy graczy na całym globie.

Także Sakaguchi nie kryje swojego zadowolenia z możliwości współpracy nad projektami na nadchodzącą konsolę Xbox 2. Już teraz mówi, że gry RPG, które powstaną, będą stanowić nową jakość w tym gatunku. "Najnowocześniejsze technologie Microsoftu zastosowane w jego konsoli następnej generacji pozwolą mi zrealizować pomysły, które opracowałem już lata temu" - powiedział Sakaguchi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy