Reklama

Gracz-morderca skazany

Sąd w Szanghaju skazał 41-letniego Qiu Chengwei na karę śmierci w zawieszeniu za zamordowanie swojego kolegi w sporze o wirtualną broń.

Jak donosiliśmy pod koniec marca, Qiu pożyczył swojemu przyjacielowi Zhu Caoyuan z gry online pt. "Legend of Mir 3" swój bardzo rzadki, "smoczy" miecz, aby ten mógł z niego skorzystać podczas gry.

Zhu jednak nie wykorzystał miecza podczas rozgrywki w "Legend of Mir 3", ale sprzedał go za pośrednictwem serwisu aukcyjnego za 7200 juanów (około 870 dol.). Policja nie mogła nic zrobić w sprawie tej kradzieży, ponieważ w Chinach prawo nie reguluje własności wirtualnych przedmiotów.

Zdesperowany Qiu postanowił wymierzyć sprawiedliwość samemu i ugodził nożem w pierś Zhu, który zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Qui sam zgłosił się na policję, gdzie przyznał się do morderstwa.

Kara śmierci w zawieszeniu jest w Chinach odpowiednikiem dożywotniego więzienia, które może być zamieniona na nadzór kuratorski po odbyciu 15 lat kary.

Rodzina Zhu ogłosiła, że odwoła się od zasądzonego wyroku i będzie się domagać surowszej kary. "Mój syn miał tylko 26 lat, kiedy umarł. Spał, kiedy Qiu włamał się do jego domu. Nawet nie zdążył włożyć spodni przed tym, jak Qiu ugodził go nożem. Chcemy, aby Qiu został natychmiast zgładzony" - powiedział ojciec ofiary, Zhu Huimin.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje