Reklama

Final Fantasy i Dragon Quest na PS3 i Xboxa 360?

W wywiadzie udzielonym dla japońskiego oddziału agencji informacyjnej Reutersa prezes korporacji Square Enix powiedział, że firma poważnie zastanawia się nad zmianą swojej polityki wydawniczej odnośnie swoich dwóch głównych serii.

Już kilka miesięcy temu Yoichi Wada stwierdził, że jego firma stale obserwuje zmiany w branży i z niepokojem spogląda na nadejście konsoli nowej generacji. Japoński gigant wydawniczy od dłuższego czasu zdaje sobie sprawę, że popularność internetu i gier na telefony komórkowe stale rośnie. Inne spostrzeżenie dotyczyło faktu, iż nowe platformy do gier będą skierowane do konkretnych typów odbiorców.

Teraz władze Square Enix rozważają, czy kolejne edycje serii RPG "Final Fantasy" i "Dragon Quest" trafią - tak jak do tej pory - na konsolę firmy Sony, czy również na konkurencyjną platformę Xbox 360. "Zdecydujemy do czasu majowych targów E3 w 2006 roku, czy wydać kolejne gry zarówno na PS3 i Xbox 360, czy też tylko na jedną z tych platform" - stwierdził Wada.

Warto dodać, że zarówno "Final Fantasy", jak i "Dragon Quest" do tej pory były skierowane do posiadaczy tylko jednej konsoli. Początkowo w latach 80. XX wieku trafiały na platformę NES, następnie na jej następcę, czyli SNES-a. W połowie lat 90. nastąpiło przejście do konkurencyjnego Sony.

Z czasem firma zaczęła zamieniać swoje zasady. Sieciowe "Final Fantasy XI" trafiło zarówno na Sony PlayStation 2, jak i komputery klasy PC, już niedługo gra doczeka się też odsłony dla Xboxa 360. W międzyczasie powstała też "Final Fantasy: Crystal Chronicles", która 2004 roku trafiła tylko na Nintendo GameCube. Szereg odsłon cyklu trafił też na przenośne Game Boy Advance, powstały też już miniaturowe wersje na telefony komórkowe.

Dowiedz się więcej na temat: Sony | Square | firma | 360 | Final Fantasy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje