Reklama

FIFA czy PES? Wybieraj!

Od momentu ukazania się gier "FIFA Football 2005" i "Pro Evolution Soccer 4" trwa nieustanna dyskusja, która z pozycji jest lepsza i wierniej odzwierciedla piłkarskie zmagania.

Na łamach naszego serwisu o grach, w komentarzach do futbolowych informacji, także zaobserwowaliśmy podział na fanów "FIFY" i zwolenników "PES-a". Których jest więcej? Wszystkiego dowiecie się z naszej ankiety. Zdradzimy jeszcze, że każdy głos może przechylić szalę popularności w jedną albo drugą stronę!

O rywalizacji pomiędzy grami z serii "FIFA Football" a "Pro Evolution Soccer" zrobiło się głośno od czasu, kiedy pod koniec 2003 roku pojawiła się komputerowa wersja gry "Pro Evolution Soccer 3" autorstwa japońskiej firmy Konami. Wcześniej "PES" ukazywał się wyłącznie na platformie PlayStation 2, a jako że konsola firmy Sony do najtańszych nigdy nie należała, nie wszyscy mogli podziwiać kolejne odsłony "Pro Evolution Soccer". Z kolei seria "FIFA Football" od swojej pierwszej edycji z 1996 roku rządziła niepodzielnie wśród piłek nożnych na PC. Autorzy gry byli aż tak pewni swego, że w przeciągu kilku edycji nie wprowadzili do "FIFY" praktycznie żadnych innowacji, co gorsza cześć graczy oskarżała kanadyjski oddział firmy EA, producenta piłkarskiej serii, o uwstecznianie ich ulubionej gry.

Na całe szczęście dla wirtualnego futbolu pod koniec 2003 roku "FIFIE 2004" wyrosła konkurencja w postaci gry "Pro Evolution Soccer 3". Czy niespodziewana? Na pewno nie, wszak japońscy gracze od dawna wielbią serię "Winning Eleven" - tamtejszy odpowiednik "PES-a". Europejczycy podeszli do nowości dość ostrożnie, nie mogąc się zdecydować, czy zakupić wielką niewiadomą w postaci "PES3", czy kontynuację gry, którą znają od kilku lat. Jednak pierwsze opinie prasy i branżowych krytyków nie pozostawiły wątpliwości - nowym królem wirtualnej piłki nożnej został "PES3", detronizując tym samym nową-starą odsłonę serii "FIFA Football".

Jednak Electronic Arts nie przez przypadek jest czołowym wydawcą i producentem gier na świecie. Tegoroczna "FIFA Football 2005" odchodzi od utartego przez wiele lat schematu i wprowadza dużo świeżości na wirtualne boiska. Nie inaczej jest z "Pro Evolution Soccer 4", która względem poprzedniczki także została ulepszona. Która gra jest lepsza? Tym razem ocenę pozostawiamy Wam, drodzy czytelnicy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy