Falstart konsoli ApeXtreme

Konsola ApeXtreme - wyprodukowana przez amerykańskiego wytwórcę odtwarzaczy DVD, firmę Apex - ma problemy z zaistnieniem na rynku. Bolączką twórców urządzenia nie jest brak zainteresowania graczy oraz producentów gier, lecz kłopoty z firmą, która miała obsługiwać konsolę od strony gier.

Idea działania konsoli ApeXtreme to minimalne zaangażowanie gracza w proces instalacji i uaktualnień gier. Urządzenie ma działać praktycznie tak, jak standardowe konsole do gier. Po podłączeniu telewizora oraz łącza internetowego, trzeba będzie tylko włożyć płytkę i rozpocząć grę. Wszelkie aktualizacje oprogramowania miałyby się dokonywać automatycznie.

Problem konsoli ApeXtreme polega na tym, że firma Discovery, której technologia Digital Interactive Systems Corporation's DISCover, stanowiąca bazę dostępnych w ten sposób gier i aktualizacji, nie ma zamiaru współpracować z twórcą urządzenia, spółką Apex.

Przedstawiciel Discovery - Kurt Kaiser - stwierdził, że jego chlebodawca nie będzie współpracować z Apexem. Dodał, iż wie, że zainteresowanie tym produktem jest spore i żałuje, iż konsola nie zaistnieje na rynku, ale do współpracy pomiędzy obiema firmami nie dojdzie.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: problemy | DVD

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy