Reklama

Fallout Tactics PL

Producent: Micro Forte

Wydawca: Interplay

Dystrybutor PL: CD Projekt

Rodzaj Gry: strategiczna

Data wydania: 16 maj 2001

Wymagania sprzętowe: Pentium II 300, 64MB RAM


Dystrybutorzy gier prześcigają się w pomysłach jak zdobyć klienta, wydaje mi się ze CD Projekt uda się ta sztuka, bo właśnie trzymam w rękach świeżutkie pudełko z grą, której beta wersje niedawno miałem przyjemność dla was opisywać a mianowicie Fallout Tactics - Postnuklearna gra taktyczna. Gra na polskim rynku będzie kosztować 99 zł, co jak na tej klasy produkcje jest całkiem przyzwoita ceną i myślę, że wielu z was pójdzie do sklepu, aby ją kupić. Dlaczego?,Oto dlaczego - gra jest całkowicie spolszczona, w zestawie dodatkowo dostajemy gry FALLOUT i FALLOUT 2 czyli dwie z największych gier rpg jakie kiedykolwiek powstały, polska instrukcję i dodatkowy dysk, czyli podsumowując 3 gry na 6 płytach.

Reklama

Fallout Tactics to połączenie role play'a i strategii (do wyboru tury i czas rzeczywisty) w którym kierujemy oddziałem uderzeniowym Bractwa Stali (Braterhood of Steel) i mamy za zadanie wykonywać misje polegające głównie na eksterminacji wrogo nastawionych mieszkańców post-nuklearnego świata. Zaczynamy tradycyjnie od stworzenia siebie, czyli bohatera prowadzącego przy pomocy pełnej gamy statystyk typowych dla gier rpg. Aby nie był samotny w walce z złem bractwo daje mu towarzyszy (możemy kierować max 6 postaciami) i tak po przejściu odprawy zabieramy się do poszczególnych misji. Nasi bohaterowie rozwijają się dostając punkty doświadczenia za zabitych przeciwników albo wykonanie jakiegoś zadania. Oczywiście każdy z nich ma swój ekwipunek a w nim to co najważniejsze w grze broń (mnóstwo rodzajów), lekarstwa (i nie tylko;-) i inne przedmioty więcej lub mniej przydatne. Jednym słowem gra rpg podzielona na misje. Wydawca postarał się jak zwykle i FT jest całkowicie spolszczona przez profesjonalnych aktorów, co już się stało tradycją w polskich edycjach, głosów użyczyli między innymi Mirosław Baka, Andrzej Chyra i Olaf Lubaszenko. Wszystkie filmiki, odprawy przed misja i wiele z dialogów prowadzonych przez bohaterów w czasie misji jest czytanych, wszystko z dużym wyczuciem i profesjonalnie, co prawda głos towarzyszący intro jest troszeczkę monotonny, ale już pierwsza odprawa rozwiewa zupełnie wątpliwości - lokalizacja jak zwykle super - brawo CD Projekt. A teraz trochę o dodatkowej płycie, znajduje się na niej dodatkowa misja, artworki czyli zestaw grafik animacji i filmików towarzyszących powstawaniu lub reklamujących grę oraz zupełna nowość jeżeli chodzi o tego typu produkcje, czyli "papierowa gra" FT: WarFare przygotowana do wydrukowania w plikach pdf czyli formacie obsługiwanym przez program Adobe Acrobat Reader oczywiście także zamieszczony na płycie. Zasady gry papierowej są opisane w kilkudziesięcio stronicowej instrukcji (jeden z plików), towarzyszą im przygotowane do wycięcia (oczywiście po wydrukowaniu) postacie tak bohaterów jak i wszelkiego rodzaju przeciwników, pojazdów, itp. Szkoda ze nie ma w pudełku kostek dziesięciościennych, które są potrzebne do tej zabawy, no ale to by podniosło cenę a można je spokojnie kupić w sklepach z grami fabularnymi lub przez Internet. Polecam także dokładne oglądniecie artworków, wiele z nich spokojnie nadaje się na tapetę twojego pulpitu, a filmik będący pierwsza wersją intra pozwala zrozumieć ile ktoś musiał włożyć w to pracy żebyśmy mogli z przyjemnością oglądać jedno z najlepszych intro jakie widziałem ostatnio. O dodatkowych grach, które dostajemy w zestawie, "Fallout" i "Fallout 2" powiem tylko, że bez zastanowienia zagrałbym w nie ponownie, bo mają niesamowity klimat i są to naprawdę wybitni przedstawiciele gatunku rpg, zresztą na pewno wiece to sami.

Instrukcja obsługi nazwana "Podręcznikiem Walki taktycznej" jest bardzo ładnie wydana i naprawdę opisuje co i jak, i nie mówię tu o 15 stronicowym bryku, ale rzetelnym wytłumaczeniu wszystkich zawiłości na 60 stronach z screenami i grafikami wzbudzającymi uśmiech na naszych twarzach. Następną przyjemna rzeczą, jaka znalazła się w moich dłoniach jest "Karta pomocy podręcznej", czyli krótko mówiąc rozrysowana klawiaturka ze skrótami klawiszowymi - oczywiście po polsku. Zestaw dopełnia jeszcze kilkustronicowa ulotka opisująca historię rozwoju rpg przez firmę Black Isle i krótki opis wszystkich gier rpg tej firmy, oraz katalog sprzedaży wysyłkowej Wirtualny Świat. Aha, jeszcze jedno wszystkie 3 gry maja osobne pudełka typu dvd więc bez problemu możecie je ustawić na półce przy komputerze nie martwiąc się o to, że zostaną porysowane.

To wszystko możecie mieć za 99 złotych i nie sadze żeby była to zła oferta, oczywiście decyzja należy do was, ale nie zastanawiajcie się za długo, bo moim zdaniem szybko zniknie półek sklepowych i pojawią się kolejki jak za mięsem w naszym starym systemie politycznym.Simon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje