Reklama

EA udziałowcem Ubisoftu

Jak donosi Wall Street Journal, zupełnie niespodziewanie wydawnictwo Electronic Arts zdecydowało się kupić pakiet niespełna 20% akcji firmy Ubisoft.

Możliwe, że jest to jedna z najważniejszych decyzji w branży IT, jaka zapadła w ostatnim czasie. EA zakupiło dokładnie 19,09% udziałów we francuskiej firmie wydawniczej Ubisoft. Pakiet został odkupiony od holenderskiej firmy inwestorskiej Talpa Beheer BV, której szefem jest telewizyjny potentat i miliarder Jon de Mol.

Wall Street Journal twierdzi, że cenę za wykupiony pakiet udziałów ustalono na pułapie między 85 a 100 milionów dolarów. Zakup akcji, którego dokonała firma EA doprowadza do swoistego paradoksu, polegającego na tym, że ma ona teraz większy wpływa na działalność francuskiego koncernu niż jego założyciel, posiadający w swym portfelu jedynie 15% udziałów.

Jak twierdzą analitycy rynku, EA przeprowadza konsolidację, która ma wzmocnić jej pozycje zanim na rynku pojawią się konsole nowej generacji. Oczywiście jak zwykle powstaje pytanie, czy taki wielki monopolista jest potrzebny rynkowi gier?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy