Reklama

Dziki Zachód w stylu GTA

Grupa Neversoft ujawniła garść szczegółów odnośnie swojej nowej gry akcji, której koncepcja do złudzenia przypomina dzieło Rockstar.

Firma, znana głównie za sprawą serii gier z Tony Hawkiem w roli głównej, po latach przerwy tworzy coś zupełnie innego. Deweloperzy takich bestsellerowych gier akcji, jak "Spider-Man" i "Apocalypse" znanych z PlayStation one, chcą choć na chwilę powrócić do swoich korzeni.

Wydarzenia przedstawione w grze będą toczyć się w XIX wieku. Głównym bohaterem będzie Colton White - facet, którego całe życie przewróciło się do góry nogami po tym, jak wraz z ojcem wybrał się na spotkanie przyjaciela na statku parowym. Doszło do ostrej wymiany zdań, przyjaciel został zamordowany, a chwilę później umierający opiekun postanowił przekazać Coltonowi tajemniczy medalion. Powiedział przy tym, że w gruncie rzeczy nie jest jego ojcem.

Na dodatek po powrocie do rodzimego miasta - Dodge City - mieszkańcy postanawiają pozbawić Coltona życia. Za co? Tak jakoś się złożyło, że zbyt mocno się zaprzyjaźnił z ich ulubioną prostytutką. Od tej pory przygoda naszego bohatera będzie koncentrować się już na dwóch celach: odzyskać ukochaną i poznać swoje prawdziwe korzenie. Całkowicie przy okazji zostaniemy najgorszym zbirem, jakiego kiedykolwiek widziano na Dzikim Zachodzie.

Podczas rozrywki akcję będziemy obserwować z perspektywy trzeciej osoby. Historia przygotowana na potrzeby "GUN" będzie obfitować w wiele zadań do wykonania i wątków pobocznych. Będzie m.in. uprawianie hazardu, polowanie na bizony, poszukiwanie złota, wspomaganie szeryfa w obronie miasta itd. Od czasu do czasu rzecz jasna dosiądziemy konia, przejedziemy się pociągiem i przepłyniemy w kajaku. Do tego dojdzie masa strzelania i walki wręcz z innymi podobnymi nam awanturnikami.

"GUN" będzie całkowicie przeznaczony dla pojedynczego gracza. Deweloperzy zakładają jednak, że kolejne części serii będą zawierać tryb multiplayer pozwalający również na rozgrywki sieciowe.

Amerykańska premiera została zapowiedziana na jesień bieżącego roku. Do Europy gra dotrze na tegoroczną gwiazdkę. "GUN" zostanie wydany w wersji dla komputerów klasy PC i konsoli stacjonarnych: Microsoft Xbox, Nintendo GameCube oraz Sony PlayStation 2. Nieco później ukaże się wersja przygotowana dla konsoli następnej generacji Xbox 360 oraz kieszonsolki Sony PlayStation Portable (PSP).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy