Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Disney's Dinosaur

Wydawca: Disney Interactive

Reklama

Developer: Ubi Soft

Dystrybutor: Licomp Empik Multimedia

Data premiery: już jest na rynku wersja PAL

Rodzaj gry: Akcja

Platforma: PSX, dla 1-go gracza, obsługa Dual Shock

Ocena: 5/10Disney's Dinosaur był pierwszą grywalną pozycją UBI SOFT'u na ECTS'ie 2000, odbywającym się jak zwykle co roku w Londynie. Już wtenczas nie zachwycał i na nieszczęście pozostało tak do dnia wydania.

Pierwsze wrażenieBiorąc w swe ręce płytkę opisaną w.w. tytułem spodziewałem się ożywionych - tak jak w filmie - gigantycznych, groźnych i drapieżnych "monsterów", siejących ogólne spustoszenie i wzbudzających respekt.

Czego jednak doznałem na własnej skórze po tytule "Disney's Dinosaur"? Niesmaku i zawiedzenia - delikatnie mówiąc. Ludziska... ja się pytam - jaki jest sens wydawania na światło dzienne pozycji, która graficznie jest kieprawa, muzycznie denna a fabularnie - naciągnięta. Odpalając swego kochanego PS2 spodziewałem się porażenia gigantycznymi, przynajmniej kilkupiętrowymi dinozaurami, które swymi ruchami przypominałyby swe prehistoryczne odpowiedniki! A co w zamian dostałem? Jakieś malusieńkie (rozmiarami przypominające dżdżownice) pokraki - tak, tak! Dinozaury poruszają się niezgrabnie, na pewno nie wzbudzają pozytywnych emocji nawet odrobinkę, nie rodzą uczucia zwanego strachem (a powinny!!!). Gdzie do diabła jest ich przerażający ryk?! Rozkładam ręce.....O co biega?Idea gry jest naciągnięta niczym stara wyżuta guma, na jaką można się natknąć w autobusie miejskim (i na dodatek - niesmaczna). Nie obawiajcie się o własne predyspozycje intelektualne - sprostacie bez problemu wymogom jakie postawi przed wami ta gra (a nawet byłbym skłonny stwierdzić, że wykorzysta wasze "zasoby" w góra 2 procentach). Ramowymi założeniami "DINOSAUR" jest poznawanie wielu rodzajów gadów i płazów pochodzących z odległej epoki prehistorii. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby system napotykania tychże gadów był bardziej "rozwinięty" - jakieś dodatkowe wstawki prezentujące np. wynurzające się z chaszczy czy ciemnych czeluści dinozaury - dodałoby to smaku grze, a dodatkowo poprawiło dynamikę całego show. Napotykanym gadom jesteś zmuszony pomóc w przedostaniu się z checkpointu do checkpointu - ambitne! - nieprawdaż?! I to właściwie wszystko......jednym słowem nuda........nuda.......nic się nie dzieje.........(resztę już dobrze znacie).

Zakup gry "DISNEY's DINOSAUR" odradzam z całego serca swego, z całych myśli swoich, z całej duszy swojej i ze wszystkich sił swoich.......AMEN
Tyle MartineZ, a co ja, Jurand, mogę dodać od siebie... Mój zapalony PSX-owy współpracownik, który to tak zjechał tą grę, zapomniał o jednym bardzo istotnym fakcie - Disney's Dinosaur skierowana jest do najmłodszych graczy, dlatego jej zadaniem nie jest przerażanie gracza, tylko przekazanie mu pewnej wiedzy - a że jest to gracz kilku lub kilkunastoletni, gra przekazuje tą wiedzę w takiej a nie innej formie. MartineZ zaproponował ocenę 3/10. I tak grę postrzegał będzie konsolowy "wyjadacz". Ja natomiast grę oceniłbym na 5/10 - grafika co prawda nie zachwyca, muzyka również i brakuje, ewidentnie brakuje wstawek filmowych i całej "otoczki" edukacyjnej - dlatego tylko 5/10 a nie więcej. I niech tak zostanie.MartineZ & Jurand

Dowiedz się więcej na temat: deweloper | multimedia | dystrybutor | wydawca | Disney

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje