Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Dinosaur

Wydawca: Ubi Soft

Reklama

Dystrybutor: Ubi Soft

Rodzaj gry: Action RPG

Wymagania: 266 Mhz, 32 MB Ram, karta grafiki 8 MB

Ocena: 5/10

Coraz to więcej ekranizacji filmowych, po swoim sukcesie na ekranach kin i telewizorów, próbuje szczęścia w świecie gier komputerowych. Obecnie jedną z najbardziej oczekiwanych gier tego typu jest "The Matrix". Ale nie sama cyberkulturą człowiek żyje, niedawno na ekranach kin pojawił się film animowany p.t. "Dinosaur" Disneya który opowiada o przygodach trzech dinozaurów: Iguanodon Aladar, Lemur Zini oraz Pteronodon Fila. Co ciekawe, prace nad filmem i nad grą przebiegały jednocześnie. Nie będę się tutaj rozpisywał na temat produkcji filmu, jednakże powiem tylko, że kilka scen z gry znalazło się w nim.

Fabuła gry została zaczerpnięta z domysłów naszych kochanych naukowców, chodzi tutaj oczywiście o wielki meteoryt. Otóż, olbrzymi meteoryt zmierza właśnie w stronę kuli ziemskiej. Gra zaczyna się od momentu, kiedy to postać Pteronodona Fila znajduje jajo. Ptak pozwala na wyklucie się dinozaura, który nazwany został Iguanodon Aladar. Po uderzeniu meteorytu w Ziemię, przeżyła pewna ilość dinozaurów, jednakże aby przeżyć dalej wszyscy musza udać się w podróż do Zielonej Doliny. I to właśnie zadanie podjął nasz bohater, Aladar. Od tego czasu, trójka przyjaciół wędruje zawsze razem.

Cała gra podzielona została na 14 dużych poziomów. W każdym nasi bohaterowie zmagać się będą z wieloma wyzwaniami: walka z Raptorami, znalezienie wody na pustyni itp.

Cała gra jest RPG'iem akcji. Nasze postacie po spełnieniu jakiegoś zadania, bądź wygraniu walki z przeciwnikiem dostawać będą punkty doświadczenia, które po zdobyciu pewnej liczby zamienia się w następny poziom doświadczenia. Rozwijając nasza postać będziemy mogli dodawać jej punkty życia, siły, zadawania ran i umiejętności.

Gra Dinosaur nie jest pierwszym produktem Disneya i Ubi Soft związana z prehistorycznymi zwierzętami. Były już takie tytuły jak: Jurrasic Park, Dino Crisis czy chociażby Trespasser: The Lost World in Action.

Dość niezwykle rozwiązany został pomysł broni jaką posługiwać się będą postacie. Aladar np. miotać będzie różnego rodzaju kamieniami i małymi meteorytami, niektóre z nich będą wyglądać jak fireballe prosto z Mortal Kombat. Będą także przedmioty, które używać może jedna z postaci (świecący kamyk którym Lemur Zini posługiwać się będzie jak latarką).

Jeżeli chodzi o sposób poruszania się całą trójką to pomysł tez jest ciekawy. Otóż kierując jedna postacią inne będą podążać za nim. Każda z postaci ma swoje wady i zalety, oczywiście wiadomo, że Aladar (wielkie zwierze) nie będzie mógł poruszać się zgrabnie wśród wąskich kotlin czy kanionów.

Dinosaur w czasie wędrówek cieszyć będzie oko gracza w czterech różnych rodzajów środowiska: pustynia, góry, jaskinie oraz wyschnięte jeziora.Przydało by się powiedzieć coś na temat grafiki, no więc nie zachwyca. Krótko i zwięźle, chociaż występują efekty specjalne takie jak burze, potoki lawy, wodospady czy deszcze meteorytów to tekstury postaci i otoczenia są bardzo słabo opracowane.

W grze nie obejdzie się bez elementów edukacyjnych, występuje tam opcja encyklopedii, dzięki której gracz będzie mógł dowiedzieć się kilka informacji na temat zwierząt które spotka na swojej drodze.Podsumowując grę Dinosaur można zaliczyć do grupy gier ciekawych i wciągających, ale niestety na jeden raz, potem grę odkłada się na półkę. Dlatego ocena jest taka a nie inna.

Dowiedz się więcej na temat: karta | dystrybutor | wydawca

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje