Reklama

Blizzard wybiera Windows Vista

Fanowski serwis internetowy Gaming Steve postanowił przyjrzeć się bliżej planom organizatorów na zbliżającą się imprezę promocyjną BlizzCon. Zainteresowanie graczy przykuł jeden z punktów programu, określany jako pokaz "platformy następnej generacji firmy Microsoft".

Jak zaczęli spekulować gracze, podczas dorocznego zjazdu fanów produkcji zespołu deweloperskiego Blizzard, który odbędzie się w najbliższy piątek i sobotę, miałby się podobno odbyć pokaz długo oczekiwanej gry akcji "StarCraft: Ghost" na konsolę Xbox 360. Inni natomiast stwierdzili, że firma już uznała, iż warto będzie przenieść "World of Warcraft" na pierwszą konsolę następnej generacji. Okazuje się, że żadna z tych informacji nie jest jednak prawdziwa.

Przedstawiciele korporacji Blizzard faktycznie pozyskali jako jednego ze sponsorów imprezy giganta z Redmont. Niemniej jednak nie zamierzają prezentować swojego zachwytu wobec nieustannie promowanej od kilku miesięcy platformy Xbox 360, której światowa premiera odbędzie się 22 listopada w Stanach Zjednoczonych.

W hali Convention Center w mieście Anaheim położonym w Kalifornii ku zaskoczeniu obserwatorów odbędzie się pierwszy w swoim rodzaju pokaz nowej platformy do gier - systemu operacyjnego Windows następnej generacji do komputerów klasy PC. Podczas prezentacji gracze będą mieli okazję na własne oczy zobaczyć, jak bardzo Vista pod względem obsługi będzie się różnić od swoich poprzedniczek i konkurencyjnych rozwiązań w odniesieniu do gier komputerowych.

Warto dodać, że do tej pory Blizzard zapowiedział też, iż podczas BlizzCon odbędzie się oficjalna zapowiedź pierwszego rozszerzenia do "World of Warcraft".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy