Reklama

Będzie kontynuacja Gears of War?

Nowa strzelanka od Epic Games doczekała się premiery w Ameryce Północnej i sprawiła, że gracze szturmują półki sklepowe.

Tymczasem jej deweloperzy udzielili wywiadu dla magazynu Computer & Video Games, w którym sugerują możliwość rozpoczęcia prac nad drugą odsłoną swojego taktycznego survival horroru.

Cliff Bleszinski i Mike Capps, projektanci Epic Games podczas rozmowy z brytyjskim czasopismem nie kryli swojej radości z wydania jednej z najmocniej wyczekiwanych gier bieżącego roku.

"Spędziliśmy sporo czasu tworząc bogate uniwersum do 'Gears of War' i cała historia jest zdecydowanie dłuższa, niż to co opowiedzieliśmy w jednej grze" - ujawnił Capps. "Niektórzy mogą się nawet kłócić, że filmowe zakończenie pozostawia miejsce na kontynuację".

Niemniej jednak sequel nie jest jeszcze przynajmniej oficjalnie w planach. Ale jest nadzieja: "Poczekamy na graczy, którzy ukończą tytuł, zanim wydamy jakieś wnioski co do przyszłych projektów" - dodał Bleszinski. "Kocham to uniwersum i wszystko z nim związane, jeśli gra sprzeda się niesamowicie dobrze, mogę stracić nad tym wszystkim kontrolę!".

Europejska premiera "Gears of War" odbędzie się dokładnie 17 listopada. W tym samym dniu PlayStation 3 trafi do sprzedaży w Ameryce Północnej. W tym też terminie platforma od Sony miała trafić do Europy, gdyby nie przesunięcie debiutu sprzętu w tym regionie na marzec 2007 roku.

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: deweloperzy | półki | deweloper

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje