Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Będzie druga edycja America's Army

Agencja prasowa Associated Press poinformowała, że trwają przygotowania do stworzenia nowej odsłony popularnej gry sieciowej, opracowanej na zlecenie armii Stanów Zjednoczonych.

Uruchomiona w 2002 roku gra służąca jako narzędzie do rekrutowania żołnierzy do amerykańskich oddziałów doczeka się nowej edycji. Gra będzie zatytułowana "America's Army: Real Heroes". Zgodnie z tytułem gracz ma się wcielić w postacie najbardziej cenionych żołnierzy służących obecnie w amerykańskiej armii.

Lori Mezoff, odpowiedzialna za promocję gry, stwierdziła, że w odróżnieniu od poprzedniej odsłony teraz bohaterami będą także kobiety. Pojawi się dokładnie dziewięć różnych osobistości, w tym jedna przedstawicielka płci pięknej.

Za przykład jednego z bohaterów, którzy staną się grywalnymi postaciami, posłużył sierżant Jerry Wolford. Na konferencji prasowej pochodzący z Oakland, 29-letni żołnierz zdradził, że jednym z jego hobby jest zbieranie woskowych żołnierzyków. Ma ich około 200, teraz sam stanie się kimś podobnym do nich - będzie modelem, który użyczy swojego wizerunku zarówno na potrzeby gry, jak i nowej kolekcji woskowych figurek.

Wolford za udział w walkach w irackim mieście Samawah został odznaczony Srebrną Gwiazdą. Wyróżnienie otrzymał za pomoc rannym osobom, rozdzielenie broni i koordynowanie walki w krytycznej sytuacji. Niewykluczone, że twórcy wprowadzą do gry misję, w której Jerry Wolford brał udział. Pewne jest jednak, że każda akcja naszych bohaterów będzie opierać się na ich faktycznej biografii.

Wolford na zakończenie konferencji zażartował, że obawia się tylko, czy jego woskowa figurka nie będzie wyglądać zbyt dziwacznie.

Więcej informacji o samej grze zostanie podanych w najbliższych miesiącach.

Dowiedz się więcej na temat: zlecenie | agencja | edycja

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje