Reklama

Będą kolejne gry o Matrixie?

Na kilku listach poszukiwanych przez studio Shiny Entertainment pracowników pojawiły się propozycje, które mogą wskazywać na dalszą chęć tworzenia gier na podstawie popularnej serii filmowej pt. "Matrix".

Wprawdzie władze międzynarodowej korporacji wydawniczej nie wydały żadnego oświadczenia, to przedstawiciele zespołu deweloperskiego Shiny odpowiedzieli na pytania przygotowane przez dziennikarzy serwisu Gamespot.

Firma bowiem kilka dni temu rozpoczęła poszukiwanie nowych programistów. Niemniej propozycje miały konkretne wskazówki, kogo potrzebuje deweloper słynny głównie za sprawą "MDK", "Sacrifice" oraz dwóch gier w oparciu o filmową trylogię "Matrix": "Enter the Matrix" i "The Matrix: Path of Neo".

Pierwsza propozycja została skierowana do programistów specjalizujących się w przenośnej konsoli PlayStation Portable. Jak wiadomo konwersja gier na ten sprzęt z PlayStation 2 jest dość prosta, więc możliwe, iż doczekamy się mobilnej edycji "The Matrix: The Path of Neo".

Następna propozycja wskazywała na potrzebę zatrudnienia programisty do Xboxa 360, który będzie potrafił współpracować z ludźmi znającymi się na PlayStation 3 i Revolution. Już w 2004 roku ujawniono, że powstanie odrębna gra z serii "Matrix" dla konsoli następnej generacji. Najwyraźniej przygotowania do jej stworzenia właśnie się rozpoczęły.

"Ludzie ciągle pytają, co będę robił po 'Matrixie'. Moja odpowiedź brzmi: mam więcej pomysłów niż możliwości ich zrealizowania!" - powiedział założyciel zespołu Shiny, David Perry.

"Te pozycje są jedną z ważnych pozycji naszych planów... W ciągu najbliższych sześciu miesięcy będę bardziej pewny co do tego, dlaczego muszę się rozwijać. Myślę, że to oznacza dość dużo" - dodał zapytany o tajemnicze propozycje współpracy.

Pozostaje więc już tylko czekać na oficjalne doniesienia o nowych grach Shiny Entertainment.

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: studio

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje