Reklama

Ankh już oficjalnie

Niemiecka firma BHV Software poinformowała, że podpisała umowę wydawniczą z grupą deweloperską Deck 13 odnośnie jej najnowszej gry przygodowej pt. "Ankh". Tym razem przeniesiemy się do starożytnego Egiptu, by wyrównać kilka rachunków.

Za przygotowanie zaplanowanej na koniec bieżącego miesiąca produkcji odpowiada zespół byłych pracowników studia Telltale Games, który na zlecenie LucasArts opracował m.in. takie kultowe dziś produkcje, jak "Sam & Max", "Grim Fandango" oraz "Escape from Monkey Island".

W "Ankh" poznamy humorystyczną historię chłopaka imieniem Assil, który skradł klucz do jednej z najważniejszych piramid, aby... urządzić tam imprezę dla swoich przyjaciół. Zamiar ten jednak wprowadził go w nie lada tarapaty. Podczas przyjęcia zniszczeniu uległa jedna ze świętych urn, a nad Assilem zawisła śmiertelna klątwa. Niedługo później znalazł magiczny amulet Ankh i spotkał kobietę swoich marzeń. Mimo wszystko - może to wszystko stracić, jeśli nie pozbędzie się klątwy.

Wszystko to może nie stanowiłoby zbyt wielkiego problemu gdyby nie fakt, że skończyły się już czasy faraonów. Starożytny Kair przeradza się w całkowicie nowoczesne miasto i wszyscy dookoła są zajęci swoimi sprawami. Dostanie się do pałaców i ludzi, którzy wiedzą coś o usuwaniu negatywnych skutków czarów graniczy z cudem. Jedyne, co może uratować Assil, to podjęcie wyprawy w oszukiwaniu informacji na własną rękę.

Jak twierdzą producenci, świat, który przyjdzie nam odkryć, będzie od początku do końca zwariowany. Na naszej drodze poznamy szczęśliwych ze swojego losu niewolników, krokodyle, które boją się atakować ludzi, oraz boga Ozyrysa, który wobec rozwoju wydarzeń musiał zacząć ukrywać się w podziemiu.

Gra "Ankh" będzie przedstawiona w pełni trójwymiarowej oprawie graficznej, ale sterowanie będzie się odbywać tak jak w klasycznych przygodówkach, czyli tylko przy użyciu myszki. Premiera gry została zapowiedziana na końcówkę listopada.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje