Reklama

American McGee już nie tylko w grach

Firmy Cellar Door Publishing oraz The Mauretania Import Export Company podpisały kontrakt z popularnym twórcą gier na przeniesienie jego pomysłów do świata komiksów.

Jeden z twórców serii "Doom" i "Quake" - American McGee - od kilku lat działa na własną rękę. Jego zakręcone pomysły trafiły ostatnimi laty do bestsellerowych "Scrapland" i "Alice". Teraz zaś trafią również do historii obrazkowych.

Jak twierdzą przedstawiciele Cellar Door Publishing: "American stworzył światy wypełnione różnorodnymi możliwościami dla pisarzy i artystów. Jego prace znakomicie nadają się też do tego środku przekazu, jakim są komiksy".

Umowa podpisana z autorem popularnych produkcji dotyczy trzech tytułów "Bad Day L.A.", "American McGee's Oz" oraz "American McGee's Grimm". Warto dodać, że pierwszy z pomysłów na groteskową grę akcji aktualnie znajduje się w przygotowaniu i trafi do sprzedaży na początku 2006 roku. Nad drugim - mrocznym "Oz" - prace zostały zawieszone jakiś czas temu. O trzecim nie było do tej pory nic wiadomo. Dopiero teraz ujawniono, że "Grimm" będzie niekonwencjonalną bajką dla dzieci.

Ponadto dodano, że za przeniesienie projektów na papier będą odpowiadać bardzo znani i popularni graficy. Jednakże nie ujawniono jeszcze konkretnych osobistości. Wydawcy dodają, iż komiksy zostaną przygotowane tak, aby nie tylko fani, ale także przeciętni czytelnicy mogli się nimi cieszyć.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy