Reklama

Activision: Będą podwyżki

Krystalizują się poglądy producentów co do cen gier na konsole nowej generacji. Jak było się można spodziewać, będziemy świadkami podwyżek.

Szef firmy Activision, Robert Kotick, powiedział, że jego firma chce zwiększyć ceny nadchodzących gier na konsole następnej generacji średnio o 10 dolarów, co tłumaczy głównie wysokimi kosztami produkcji tego typu tytułów. Komentując swoją wypowiedź Kotick powiedział, że branża producentów gier elektronicznych nie podnosiła cen na swoje produkty od 20 lat. "Popatrzcie na to jak na przemysł filmowy. Nie otrzymujesz większej godzin rozrywki - to cały czas są dwie godziny filmu - tylko, że dziś płacisz za nie dwa razy więcej niż dziesięć lat temu".

Inni główni producenci nie wypowiadali się jeszcze na temat cen swojego oprogramowania dla platform nowej generacji i będą zapewne czekać aż do wypuszczenia na rynek konsoli Xbox 2 do końca 2005, albo nawet do 2006 roku, kiedy na rynek wejdą także nowe konsole Sony i Nintendo.

Oczywiście podniesienie cen przez producentów zaowocuje wzrostem cen w sprzedaży detalicznej, które w polskich realiach (aktualnie: niskie płace - normalne ceny gier) mogą być zabójcze dla krajowego rynku rozrywki multimedialnej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy