Reklama

20 lat minęło...

Prawdopodobnie nie słyszeliście wcześniej o NDL, ale na pewno mieliście okazję grać w produkty wykorzystujące technologie autorstwa tej firmy. Od momentu powstania, czyli od 1983 roku, NDL przerodził się w firmę specjalizującą się w tworzeniu jednego z najważniejszych elementów gier komputerowych, czyli ich "silników graficznych".

Prawdopodobnie nie słyszeliście wcześniej o NDL, ale na pewno mieliście okazję grać w produkty wykorzystujące technologie autorstwa tej firmy. Od momentu powstania, czyli od 1983 roku, NDL przerodziła się w firmę specjalizującą się w tworzeniu jednego z najważniejszych elementów gier komputerowych, czyli ich "silników graficznych".Ich najnowsze dzieło - engine Gamebryo - można zobaczyć w akcji w pozycjach pt. "Morrowind" czy "Dark Age of Camelot". Do NDL zgłaszają się kolejni chętni zainteresowani wykorzystaniem Gamebryo w swoich grach.

ReklamaCałemu "silnikowemu" zamieszaniu winny jest pan Turner Whitted - jeden z profesorów Uniwersytetu w Karolinie, który w 1983 roku wspólnie z Robertem Whittonem, profesorem matematyki w Davidson College, założyli NDL. Ich pierwszymi produktami były programy przeznaczone do obróbki grafiki 3D, renderowania i tworzenia prezentacji wizualnych. Wczoraj obaj panowie świętowali dwudziestolecie owocnej współpracy...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje