Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

20 lat minęło...

Prawdopodobnie nie słyszeliście wcześniej o NDL, ale na pewno mieliście okazję grać w produkty wykorzystujące technologie autorstwa tej firmy. Od momentu powstania, czyli od 1983 roku, NDL przerodził się w firmę specjalizującą się w tworzeniu jednego z najważniejszych elementów gier komputerowych, czyli ich "silników graficznych".

Prawdopodobnie nie słyszeliście wcześniej o NDL, ale na pewno mieliście okazję grać w produkty wykorzystujące technologie autorstwa tej firmy. Od momentu powstania, czyli od 1983 roku, NDL przerodziła się w firmę specjalizującą się w tworzeniu jednego z najważniejszych elementów gier komputerowych, czyli ich "silników graficznych".

ReklamaIch najnowsze dzieło - engine Gamebryo - można zobaczyć w akcji w pozycjach pt. "Morrowind" czy "Dark Age of Camelot". Do NDL zgłaszają się kolejni chętni zainteresowani wykorzystaniem Gamebryo w swoich grach.Całemu "silnikowemu" zamieszaniu winny jest pan Turner Whitted - jeden z profesorów Uniwersytetu w Karolinie, który w 1983 roku wspólnie z Robertem Whittonem, profesorem matematyki w Davidson College, założyli NDL. Ich pierwszymi produktami były programy przeznaczone do obróbki grafiki 3D, renderowania i tworzenia prezentacji wizualnych. Wczoraj obaj panowie świętowali dwudziestolecie owocnej współpracy...

Dowiedz się więcej na temat: technologie | firmy | 20 lat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje