Spis treści:
- Wielka niewiadoma
- Gościnne występy HUNTR/X
- Film, który wyszedł poza ekrany
- Z ekranu prosto na scenę
W skrócie
- Netflix, otwiera się w nowym oknie potwierdził światową trasę koncertową związaną z fikcyjnym zespołem HUNTR/X, która przeniesie elementy animacji na sceny.
- Nie ujawniono jeszcze szczegółów dotyczących dat, lokalizacji ani formy nadchodzących koncertów, jednak uruchomiono możliwość zapisów na listę oczekujących.
- Film "K-popowe Łowczynie Demonów" osiągnął rekordową popularność, zdobył liczne nagrody i wywołał współprace komercyjne, a jego kontynuacja została zapowiedziana na 2029 rok.
- Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej serwisu, otwiera się w nowym oknie
Dopiero co fani "K-popowych Łowczyń Demonów" śpiewali "Golden" przed telewizorami, a twórcy światowego hitu już szykują kolejny etap rozwoju marki. Muzyka z animowanego filmu nie tylko utknęła w głowach milionów widzów na całym świecie, ale też podbiła listy przebojów i zdobyła najważniejsze nagrody, w tym Grammy za utwór "Golden" oraz Złoty Glob w kategorii "Najlepsza Piosenka". Utwory wykorzystane w produkcji błyskawicznie stały się również tłem dla niezliczonych filmów publikowanych na platformach społecznościowych, jak m.in. TikToku.
Teraz koncerty zespołu HUNTR/X przestaną istnieć wyłącznie na ekranach, bo popularnego uniwersum Netflixa zmierza na prawdziwe sceny. Streamingowy gigant zatwierdził projekt, który zamieni jeden z największych fenomenów platformy w zupełnie nowe widowisko.
Netflix podkreśla, że koncertowa atmosfera była jednym z najważniejszych elementów uniwersum przedstawionego w "K-popowych Łowczyniach Demonów".
Nie bez powodu tak wiele najbardziej elektryzujących momentów w "K-popowych Łowczyniach Demonów" rozgrywa się podczas wyprzedanych koncertów HUNTR/X - tylko tłum tak głośny i zjednoczony jest w stanie wygenerować wystarczająco dużo energii Honmoon, by utrzymać demoniczny wymiar na dystans. Już wkrótce będzie można poczuć tę złotą energię w prawdziwym życiu
Za realizację projektu odpowiadać będzie firma AEG Presents specjalizująca się w organizacji dużych eventów na żywo. Czy uda im się przenieść energię bijąca z wirtualnych scen HUNTR/X na realny płyty i zapełnić sale, stadiony czy inne obiekty przeznaczone do organizacji dużych imprez?
Wielka niewiadoma
Trudno jednoznacznie powiedzieć, jaki poziom prezentować będzie całe wydarzenie. Na ten moment Netflix nie ujawnił nawet najważniejszych szczegółów związanych z imprezą. Daty koncertów oraz lokalizacje, które znajdą się na trasie, wciąż pozostają nieznane.
Jak podała redakcja "BBC UK" firma w oficjalnej nocie prasowej określiła projekt jako koncertowe doświadczenie na żywo, które "w spektakularny sposób ożywi elementy filmu nagrodzonego dwoma Oscarami". Jednak nie podano żadnych szczegółów na temat tego, co dokładnie zobaczą uczestnicy wydarzeń. Nie wiadomo jeszcze, jakie elementy produkcji zostaną wykorzystane na scenie? Czy podczas występów pojawią się hologramy, czy odtwarzane będą najbardziej zapadające w pamięci sceny z filmu?
Uruchomiono za to formularz, który pozwala zapisać się na swego rodzaju listę oczekujących. W odpowiednim czasie na zarejestrowane adresy wysyłane mają być szczegóły, jak m.in. informacje o rozpoczęciu sprzedaży biletów.
Gościnne występy HUNTR/X
Pomimo tego, że pierwsza koncertowa trasa dopiero została ogłoszona, wokalistki użyczające swoich głosów członkiniom składu HUNTR/X mają za sobą doświadczenie sceniczne - miały okazje wykonywać już utwory z filmu przed publicznością.
Piosenkarki Ejae, Audrey Nuna i Rei Ami, które odpowiadają za wokale bohaterek "K-popowych Łowczyń Demonów", tj. Rumii, Miry i Zoey, wielokrotnie prezentowały utwór "Golden" na żywo.
Jednym z najgłośniejszych występów był ten podczas 98. ceremonii rozdania Oscarów w marcu 2026 roku. Twórcy "K-popowych Łowczyń Demonów" zgarnęli wtedy statuetki za najlepszy film animowany oraz za utwór "Golden" w kategorii "najlepszej piosenka".
Kilka tygodni później niesamowite trio wystąpiło także na festiwalu Coachella, gdzie nagrodzony utwór wykonało wspólnie z dziewczynami z amerykańskiego girlsbandu KATSEYE.
Film, który wyszedł poza ekrany
Od premiery "K-popowych Łowczyń Demonów" w czerwcu 2025 roku marka systematycznie rozszerzała swoją obecność poza platformą Netflix. Produkcja Sony Pictures Animation w reżyserii Maggie Kang i Chrisa Appelhansa stała się popkulturowym fenomenem. W ciągu trzech miesięcy od debiutu film przekroczył magiczną barierę 325 milionów wyświetleń, stając się najczęściej oglądanym tytułem historii platformy streamingowej.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się także seanse typu sing-along organizowane w kinach na terenie Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii, Nowej Zelandii i Wielkiej Brytanii. Wyprzedane sale tylko udowodniły, że "K-popowych Łowczyń Demonów" nie da się zamknąć w streamingu. Na tym jednak nie koniec. W marcu 2026 roku oficjalnie potwierdzono, że film doczeka się kontynuacji, która ma trafić do widzów w 2029 roku.
Na samym oglądaniu i śpiewaniu się nie skończyło. W kwietniu 2026 pojawiła się współpraca z fast foodowym gigantem, firmą McDonald's, obejmująca dedykowane menu oraz kolekcjonerskie karty, które aktualnie osiągają zawrotne sumy na portalach aukcyjnych.
Z ekranu prosto na scenę
"K-popowe Łowczynie Demonów" w błyskawicznym tempie wyrosły na globalną markę, która podbiła listy przebojów, media społecznościowe, kina i rynek kolekcjonerski. Teraz Netflix chce zrobić następny krok i sprawdzić, czy energia HUNTR/X zadziałała równie dobrze poza ekranem. Jeśli zainteresowanie okaże się zbliżone do tego, które towarzyszyło filmowi przez ostatnie miesiące, nadchodząca trasa może zamienić się w jedno z najgłośniejszych muzycznych wydarzeń ostatnich lat.











