Reklama

Xbox 360 wykrywa wady serca

Konsola Xbox 360 może przyczynić się do wykrywania wad serca.

Niestety na razie jest to tylko projekt naukowca z Uniwersytetu z Warwick.

Zwykle mówi się, że konsole do gier są przyczyną chronicznego braku ruchu prowadzącego do wad serca. Okazuje się jednak, że niektóre konsole mogą też diagnozować graczy. Tak jest w przypadku testowej konsoli Xbox 360, którą naukowiec z Uniwersytetu w Warwick (Wielka Brytania) zaprzągł do działań medycznych.

Simon Scarle pracował pierwotnie w studiu Rare, jednak porzucił tworzenie gier na rzecz kariery naukowej. Jego nowy projekt nawiązuje do dema gry, które stworzył podczas prac w Rare. Scarle zmodyfikował procesor konsoli, aby zamiast generować grafikę zajął się monitorowaniem przepływu sygnałów elektrycznych przez serce i jego uszkodzone komórki. Nowa metoda okazała się szybsza i tańsza od stosowanych dotychczas.

Reklama

Konsole to nie tylko zabawki. To kawał potężnego sprzętu obliczeniowego. Dla mnie są źródłem taniej mocy obliczeniowej, na którą zwykle nie stać początkujących lekarzy czy studentów - powiedział Scarle. Jego rozwiązanie daje wyniki podobne do wyliczeń z dedykowanych maszyn około pięciokrotnie szybciej, a do tego koszt urządzenia jest dziesięciokrotnie niższy. Jeżeli pomysł Scarle przejdzie pozytywnie dalsze testy to już niedługo w laboratoriach szpitalnych na stałe zagoszczą konsole.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje