Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Xbox 360 wykrywa wady serca

Konsola Xbox 360 może przyczynić się do wykrywania wad serca.

Niestety na razie jest to tylko projekt naukowca z Uniwersytetu z Warwick.

Reklama

Zwykle mówi się, że konsole do gier są przyczyną chronicznego braku ruchu prowadzącego do wad serca. Okazuje się jednak, że niektóre konsole mogą też diagnozować graczy. Tak jest w przypadku testowej konsoli Xbox 360, którą naukowiec z Uniwersytetu w Warwick (Wielka Brytania) zaprzągł do działań medycznych.

Simon Scarle pracował pierwotnie w studiu Rare, jednak porzucił tworzenie gier na rzecz kariery naukowej. Jego nowy projekt nawiązuje do dema gry, które stworzył podczas prac w Rare. Scarle zmodyfikował procesor konsoli, aby zamiast generować grafikę zajął się monitorowaniem przepływu sygnałów elektrycznych przez serce i jego uszkodzone komórki. Nowa metoda okazała się szybsza i tańsza od stosowanych dotychczas.

Konsole to nie tylko zabawki. To kawał potężnego sprzętu obliczeniowego. Dla mnie są źródłem taniej mocy obliczeniowej, na którą zwykle nie stać początkujących lekarzy czy studentów - powiedział Scarle. Jego rozwiązanie daje wyniki podobne do wyliczeń z dedykowanych maszyn około pięciokrotnie szybciej, a do tego koszt urządzenia jest dziesięciokrotnie niższy. Jeżeli pomysł Scarle przejdzie pozytywnie dalsze testy to już niedługo w laboratoriach szpitalnych na stałe zagoszczą konsole.

Dowiedz się więcej na temat: wady | wady serca | Xbox | 360 | xbox 360

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje