Reklama

Wytwórnie filmowe zadecydują, która konsola zwycięży

Zdaniem analityka Wedbush Morgan's, wojna formatów nowej generacji może mieć decydujący wpływ na sprzedaż next-genów SONY i Microsofu.

Dzień bez opinii analityka to dzień stracony. Głos po raz kolejny zabrał Michael Pachter, który tym razem twierdzi, że na powodzenie Xboxa 360 lub PlayStation 3 będzie miał wpływ wynik wojny formatów HD-DVD oraz Blu-ray (jak wiadomo, pierwszy z nich wspierany przez Microsoft, drugi przez SONY).

Zdaniem Pachera, to, który format nowej generacji wygra zależy od ilości wytwórni filmowych, które zdecydują się go wspierać, co z kolei przełoży się na sprzedaż konsol nowej generacji. W tej sytuacji nie możemy oprzeć się wrażeniu, że w lepszej sytuacji znajduje się PlayStation 3 na świecie sprzedało się więcej filmów na płytach Blu-ray, zaś sam format otrzymał support większej ilości wytwórni filmowych, niż konkurencyjny HD-DVD. Takiego samego zdania jest zresztą Pacher.

Reklama

Analityk jednak dodaje, że najwięksi gracze na rynku podzielą się nim w miarę proporcjonalnie. Na pierwszej pozycji znajdzie się PlayStation 3 (36% udziałów), na drugim Wii (34% udziałów), natomiast Xbox 360 zajmie ostatnie miejsce (30% udziałów).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje