Reklama

Wyniki sprzedaży GTA IV

Grand Theft Auto IV zadebiutowało pod koniec kwietnia, w wersjach na Xboksa 360 i PS3. Tylko w nieco ponad miesiąc - do końca maja - na całym świecie nabywców znalazło 8,5 miliona egzemplarzy tej gry!

Jej sklepowe dostawy osiągnęły natomiast już 11 milionów. Dla firmy Take-Two, wydawcy hitu Rockstara, to prawdziwa żyła złota!

GTA IV tu na pierwszym miejscu na listach sprzedaży, tam na pierwszym miejscu... Od końca kwietnia wszędzie to samo. Przydałyby się jakieś konkretne dane co do sprzedanych egzemplarzy, prawda? Take-Two w końcu udostępniło takowe, w ramach finansowego podsumowania drugiego kwartału roku fiskalnego firmy.

Grand Theft Auto IV do dnia 31 maja - czyli w tylko nieco ponad miesiąc od premiery na Xboksie 360 i PlayStation 3 - sprzedało się w liczbie 8,5 miliona egzemplarzy na całym świecie. Do sklepów w różnych miejscach globu dostarczono natomiast 11 milionów sztuk tej gry, co niechybnie niedługo okaże się ilością niewystarczającą. Wynik z pierwszego tygodnia to okrągłe, bijące wszelkie rekordy 6 milionów (przekładające się na pół miliarda dolarów dla T2). Dane, jak poszło konkretnym platformom nie zostały podane, ale według chociażby serwisu VGchartz wynik wersji na X-a to nieco ponad 5 milionów, a na PS3 - niecałe 4.

Reklama

Take-Two poinformowało również, że debiutujący w sierpniu zeszłego roku BioShock w wersjach na PC i Xboksa 360 (PS3 - w przygotowaniu) dobił do 2,2 miliona sprzedanych egzemplarzy. Jednak to właśnie GTA IV jest główną przyczyną kwartalnego zysku wydawcy, który wyniósł 98,2 miliona dolarów.

(gram.pl)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje