Reklama

Wrota Baldura powrócą?

W sieci pojawiły się spekulacje dotyczące trzeciej części serii Baldur's Gate.

Przedstawiciele Atari nie skomentowali sprawy stwierdzając jedynie, że ich firma dzierży prawa do słynnej marki.

W kuluarach coraz głośniej mówi się o powstawaniu trzeciej części Baldur's Gate'a. Słynny RPG BioWare'u ma rzekomo doczekać się kontynuacji dzięki współpracy nieujawnionego dotąd studia i firmy Atari. Pojawiające się w sieci doniesienia wskazują, że Baldur's Gate III nie pojawi się jeszcze co najmniej przez rok. Ale czy pojawi się w ogóle? Prace nad trzecią częścią słynnej serii zostały już raz zawieszone - stało się to w 2004 roku. Od tego czasu w sieci pojawiały się jedynie szczątkowe informacje, nigdy nie miały one jednak charakteru oficjalnego komunikatu. Pierwotnie "trójka" powstawała w Black Isle Studios, jednak z całą pewnością ekipa ta nie rozpoczęła na nowo prac nad trzecią częścią Baldura - została bowiem rozwiązana w 2003 roku.

Reklama

Na dziennikarskiej giełdzie widnieje kilka nazw studiów mogących podjąć się tego niewątpliwego wyzwania, jakim jest produkcja BG III. Faworytami są oczywiście BioWare (twórcy dwóch pierwszych odsłon) i Obsidian Entertainment, który stworzył Neverwinter Nights 2.

Przedstawiciele Atari sprawy nie skomentowali. Zapewnili jedynie, że Baldur's Gate to "jedna z marek, do których Atari ma prawa". Fani Baldura na pewno życzyliby sobie godnego wykorzystania owych praw.

Tymczasem warto przypomnieć, że seria Baldur's Gate swoje ostatnie wejście na rynek zaliczyła w roku 2001, kiedy światło dzienne ujrzał dodatek do drugiej części, Tron Baala.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje