Reklama

Twórcy Ratcheta & Clanka stworzą grę dla EA

Insomniac Games znane jest głównie z platformówek z Ratchetem i Clankiem, oraz z marki Resistance. Studio związane było do tej pory z Sony, ale wygląda na to, że ma dość tworzenia exclusive'ów na PS3.

Firma podpisała umowę z EA, na mocy której stworzy produkcję multiplatformową.

Electronic Arts poinformowało, że w ramach programu EA Partners podpisało porozumienie z Insomniac Games, w wyniku którego studio to stworzy swoją pierwszą multiplatformową grę, która trafi na Xboksa 360 i PlayStation 3.

O samej produkcji na razie nie wiemy nic. Natomiast prezes studia Insomniac Games, Ted Price, zdradził redaktorom serwisu VG247, że firma rozmawiała z wieloma wydawcami zanim zdecydowała się na nawiązanie współpracy z EA.

"Rozmawialiśmy z wieloma firmami, które mają globalne możliwości wydawnicze i doświadczenie związane z różnymi platformami, poczuliśmy jednak, że EA Partners szczególnie pasuje do naszego kreatywnego stylu i sprosta naszym wydawniczym oczekiwaniom. Ponadto pracują z niezależnymi deweloperami, którzy posiadają własne marki, a to nas bardzo interesowało" - wyjaśnia Price.

Reklama

Tymczasem Sony, oznajmiło, że nadal ma zamiar kontynuować współpracę ze studiem, która trwa już czternaście lat. Mało tego - wkrótce mamy poznać kolejną grę ekipy, która pojawi się wyłącznie na PS3 (najpewniej będzie nią Resistance 3).

Dalszą współpracę z Sony potwierdzają sami przedstawiciele Insomniac Games na oficjalnym Twitterze studia. W jednym z wpisów możemy przeczytać, że obie firmy wciąż wiążą "mocne więzi".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje