Reklama

The Wheelman w lutym 2009

The Wheelman, samochodowa gra akcja ze studia Tigon Studios (jej założycielem jest aktor Vin Disel, który jest również głównym bohaterem The Wheelmana), pojawi się 16 lutego w USA i Europie.

Akcja gry rozgrywa się w Barcelonie, gdzie Milo Burik - główny bohater (Vin Diesel) próbuje zostać członkiem mafii, w czym pomóc mu mają umiejętności zawodowego kierowcy rajdowego. Aby wkupić się w łaski mafii, Burik będzie musiał wykonać dla niej szereg misji i zadań jako kierowca.

Czy to nie brzmi trochę jak GTA? Niestety tak, ale nie przesądzajmy jeszcze sprawy, tym bardziej, że Tigon odpowiadał również za bardzo udaną grę pt. Chronicles of Riddick (swoją drogą, to też adaptacja filmowa, w której występował Vin).

W każdym bądź razie premiera gry będzie miała miejsce równocześnie z filmem na dużym ekranie. Mimo, że "szybkie i wściekłe' filmy, gdzie Diesel pręży muskuły, nie są najlepsze, to jednak gromadzą komplety widzów, i przynoszą producentom nielichy zysk. Czy z grą będzie tak samo? Przekonamy się w pierwszym kwartale nowego roku, chociaż w naszym kraju na razie nie ma jeszcze planów jej wydania (zapewne to się jeszcze niedługo zmieni).

Reklama

The Wheelman zostanie wydany na PC, Xboxa 360 i PS3. Gra przewidziana jest dla graczy od 16 roku życia.

Dowiedz się więcej na temat: VIN | Guardian

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje