Reklama

Studio Ensemble zostanie zamknięte

Microsoft ogłosił, że Ensemble Studios przestanie istnieć po wydaniu gry Halo Wars - RTS-a na X360, nad którym obecnie pracuje.

Najważniejsi pracownicy tego developera będą podstawą nowej ekipy działającej pod egidą MS.

Ensemble Studios to szczególna marka dla fanów RTS-ów - ten teksański developer jest odpowiedzialny za legendarną serię Age of Empires i jej spin-offa, Age of Mythology. Obecnie stara się natomiast sprostać dużemu wyzwaniu, jakie zlecił firmie Microsoft - tworzeniu gry Halo Wars, RTS-a na Xboksa 360 osadzonego w uniwersum słynnego Master Chiefa. Będzie to, niestety, również ostatni projekt studia, które zostanie zamknięte po jego ukończeniu. MS jednak wcale tak silnie na głowę nie upadł i nie żegna się z wszystkimi ludźmi tworzącymi Ensemble. Część z nich, "zespół głównodowodzący", zostanie u giganta i będzie podstawą nowego, nienazwanego jeszcze wewnętrznego studia, które zarówno zapewni popremierowe wsparcie dla Halo Wars, jak i zajmie się nowymi projektami. Część pozostałych pracowników znajdzie z kolei nowe zajęcie w innych oddziałach Microsoft Game Studios. Jeśli chodzi o przyczyny zapowiedzianych zmian, to leżą one w finansach - na poznanie konkretów w tej sprawie gracze nie mają co liczyć.

Reklama

Halo Wars na razie nie ma konkretnej daty premiery, ale gra powinna pojawić się na półkach sklepowych w pierwszej połowie przyszłego roku.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje