Reklama

Quizeirro Sprawdź swoją wiedzę i zmierz się z innymi. Google Play

Steve Ballmer zapowiada napęd Blu-ray dla X360

Z najnowszej wypowiedzi Steve'a Ballmera - CEO Microsoftu - wynika, że firma planuje wprowadzić na rynek zewnętrzny napęd Blu-ray dla konsoli Xbox 360.

Rzecznik prasowy MS jednak na razie się z nim nie zgadza...

Reklama

W wywiadzie dla serwisu Gizmodo, Steve Ballmer - dyrektor generalny Microsoftu - ujawnił, być może niechcący, bardzo ciekawą informację na temat, który ostatnio wyraźnie przycichł. " Nie wiem, czy wkładanie do niej [konsoli Xbox 360 - dop. red.] Blu-raya jest potrzebne - będzie można kupić te napędy jako zewnętrzne akcesoria" - to odpowiedź CEO MS na pytanie, czy gigant z Redmond planuje związać swój sprzęt do grania z nośnikiem wspieranym przez PS3.

Oczywiście należy brać małą poprawkę na to, z czyich ust padły zacytowane słowa. Steve Ballmer jest znany z tego, że nie lubi zastanawiać się nad odpowiednim doborem słów w swoich publicznych wypowiedziach. Być może niedługo usłyszymy sprostowanie, że tak naprawdę chodziło mu o coś wręcz odwrotnego... A na razie trzeba zadowolić się odpowiedzią rzecznika prasowego MS: "Naszymi aktualnymi rozwiązaniami dającymi jakość Blu-ray na Xboksie 360 są usługi Zune Video i streamingu materiałów wideo w rozdzielczości 1080p, debiutujące pod koniec roku. Jeśli chodzi o plany na przyszłość, nie jesteśmy gotowi na komentarz".

Cała sprawa jest nieco podejrzana. Od czasu porażki formatu HD-DVD przedstawiciele Microsoftu nieraz wypowiadali się w tonie sugerującym, że nośnik fizyczny o pojemności większej niż DVD nie będzie firmie potrzebny, ponieważ stawia ona na cyfrową dystrybucję. Czyżby te plany zostały zrewidowane?

Dowiedz się więcej na temat: 360 | Xbox | xbox 360 | blu-ray

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje