Reklama

Star Ocean 4 - dobry start w Japonii

Gra Star Ocean: The Last Hope na Xboksa 360 znalazła prawie 170 tysięcy nabywców w pierwszych dniach sprzedaży w Japonii.

To najlepszy do tej pory start produkcji na konsolę Microsoftu w tym kraju.

Star Ocean: The Last Hope - najnowszy jRPG od studia Tri-Ace - debiutuje w Ameryce Północnej właśnie dziś, a w Japonii jest już dostępny od 19 lutego. Dane z pierwszych trzech dni sprzedaży w tym kraju potwierdzają, że gra zaliczyła najlepszy start w całej historii Xboksa 360 w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Konkretnie, w dniach od 19 do 22 lutego sprzedało się 166 027 egzemplarzy tego tytułu - wszystko, co w pierwszym rzucie zostało wysłane do sklepów. Bardzo prawdopodobne, że gdy nowe kopie trafią na rynek gra szybko zasłuży na miano najlepiej sprzedającej się produkcji na X360 w Japonii w ogóle. Do pokonania zostały jeszcze tylko dwie gry: Tales of Vesperia (172 400 sztuk) i Blue Dragon (203 740 sztuk).

Reklama

Warto dodać, że wzrosła również sprzedaż samej konsoli - w ciągu wspomnianych trzech dni nabywców znalazło 24 584 Xboksów 360, podczas gdy normalny tygodniowy wynik tego sprzętu to zwykle poniżej 10 000 (oczywiście tylko w Japonii).

O najnowszym Star Oceanie pisaliśmy nie tak dawno w związku ze zmianami, jakie firma Square Enix (wydawca) postanowiła wprowadzić do wersji amerykańskiej. My, Europejczycy, na swoje wydanie poczekamy do 24 kwietnia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje