Reklama

Star Ocean 4 - dobry start w Japonii

Gra Star Ocean: The Last Hope na Xboksa 360 znalazła prawie 170 tysięcy nabywców w pierwszych dniach sprzedaży w Japonii.

To najlepszy do tej pory start produkcji na konsolę Microsoftu w tym kraju.

Reklama

Star Ocean: The Last Hope - najnowszy jRPG od studia Tri-Ace - debiutuje w Ameryce Północnej właśnie dziś, a w Japonii jest już dostępny od 19 lutego. Dane z pierwszych trzech dni sprzedaży w tym kraju potwierdzają, że gra zaliczyła najlepszy start w całej historii Xboksa 360 w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Konkretnie, w dniach od 19 do 22 lutego sprzedało się 166 027 egzemplarzy tego tytułu - wszystko, co w pierwszym rzucie zostało wysłane do sklepów. Bardzo prawdopodobne, że gdy nowe kopie trafią na rynek gra szybko zasłuży na miano najlepiej sprzedającej się produkcji na X360 w Japonii w ogóle. Do pokonania zostały jeszcze tylko dwie gry: Tales of Vesperia (172 400 sztuk) i Blue Dragon (203 740 sztuk).

Warto dodać, że wzrosła również sprzedaż samej konsoli - w ciągu wspomnianych trzech dni nabywców znalazło 24 584 Xboksów 360, podczas gdy normalny tygodniowy wynik tego sprzętu to zwykle poniżej 10 000 (oczywiście tylko w Japonii).

O najnowszym Star Oceanie pisaliśmy nie tak dawno w związku ze zmianami, jakie firma Square Enix (wydawca) postanowiła wprowadzić do wersji amerykańskiej. My, Europejczycy, na swoje wydanie poczekamy do 24 kwietnia.

Dowiedz się więcej na temat: 360 | hope | start | Ocean | star

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje