Reklama

Soul Calibur IV podbił Wyspy

Soul Calibur IV przebojem wdarł się do brytyjskich sklepów, wskutek czego przewodzi zestawieniu dziesięciu najpopularniejszych gier na Wyspach. To jedyna znacząca zmiana w zestawieniu Top10, które, jak na lato przystało, w nowości nie obfituje.

Ohydna kuchnia angielska nie przeszkadza w nazywaniu tamtejszego sezonu letniego "ogórkowym". Ten tradycyjny slogan od wielu tygodni trafnie bowiem odzwierciedla sytuację na rynku gier, na którym próżno doszukiwać się poważniejszych zmian, nie wspominając już o rewolucji. Na szczęście sytuację uratowało pojawienie się Soul Calibura IV - produkcja Namco Bandai zadebiutowała w ubiegłym tygodniu i od razu stała się najczęściej kupowaną pozycją w Wielkiej Brytanii. To jedyna premierowa nowość w najnowszym zestawieniu. Warto wspomnieć, że nowo upieczony lider stoczył też swego rodzaju wewnętrzną wojenkę, bowiem wersja na Xboksa 360 wśród postaci dodatkowych mogła pochwalić się Yodą, zaś wydanie na PS3 - Darthem Vaderem. Siła Ciemnej Strony Mocy tym razem okazała się niewystarczająca - wersja na konsolę Microsoftu wygenerowała 56% całej sprzedaży gry.

Reklama

W dalszej części zestawienia prym tradycyjnie wiodą produkcje na konsole Nintendo. Pozostałe platformy mają swoich dwóch przedstawicieli w postaci WALL-Ego na miejscu 4. i zamykającym stawkę Lego Indiana Jones.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama